Usinad matkajad kõnnivad Puurmanist Tabiverre

Täna toimub neljandat aastat matk Kuperjanovi partisanisalga radadel Puurmanist Tabiveresse. Algselt küll loodeti, et matkata saab nii jalgsi kui ka suuskadel, kuid seekord tuleb siiski jalgsi liikumisega leppida.

Kaitseliidu Jõgeva maleva staabiülema kapten Kalle Kalme sõnul oli eelmisel aastal külma ilma tõttu matkajaid tavapärasest vähem, umbes 230. Tänavu on eelregistreerimise põhjal näha, et vähemalt 330 inimest on matkama minemas, mis tähendab osavõtu poolest rekordit.

„Natuke üle 20 kilomeetrise teekonna jõuavad matkajad kõik läbi kõndida. Kui keegi tõepoolest enam ei jõua, neile korraldatakse transport. Rajal saab peatuda ja erinevaid tegevusi proovida viies kontrollpunktis,” märkis Kalme.

Kontrollpunktides võtavad matkajad vastu politseinikud, kaitseliitlased, kaitseväelased, Punase Risti esindajad ning looduskaitsjad.

Keskmiselt kulub teekonna läbimisele viis kuni kuus tundi, ehkki jooksusammul jõutakse Tabiverre umbes poole kiiremini.

„Enamjaolt kulgeb rada mööda väiksemaid kruusateid, mistõttu see ei kattu täies ulatuses omaaegse partisanisalga teekonnaga,” sõnas Kalme. Tabiveres toimub matkajate toitlustamine ning iga osavõtja saab kaela medali.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus