Urmas Poom tuli Euroopa meistriks kirikabes

 

Äsja kinnitati Euroopa 6. kirikabe (64-ruuduline) meistrivõistluste lõpptulemused. Turniir algas eelmise aasta jaanuaris ja mänguaeg lõppes tänavu 20. mail. Osales 30 kabetajat seitsmest riigist, omavahel mängiti üks partii ja eksperimentaalselt anti võidu eest kolm punkti ning viigi eest üks punkt. Turniiri lõpptulemused olid meie kabesõpradele igati meeldivad —  jõgevalane Urmas Poom alistas 24 viigi kõrval viis vastast ja tuli 39 punktiga Euroopa meistriks.

Neli kabetajat kogusid võrdselt neli võitu, 25 viiki ja 37 punkti.  Koefitsientide süsteem andis hõbemedali Aleksandr Ljahhovskile (Valgevene), pronksmedaleid tuleb korraldajail välja anda kaks: värskele kirikabe (64-r) maailmameistrile Jüri Lätile Tartust ja Maksim Ovsjannikovile Venemaalt. Teisel Jõgeva kabetajal Uno Plakil tuli aga leppida 5. kohaga.

Eesti kabetajate medaliarve avas selles mänguliigis Lev Orlov, kes pälvis viis aastat tagasi lõppenud Euroopa 2. kirikabe meistrivõistlustel hõbemedali.
42-aastane Urmas Poom on OÜ Orthez ja Jõgeva Kabeklubi juhatuse liige.
Kabega on ta tegelnud aastaid, ka kirikabega sai ta sinasõbraks 1990. aastate keskel. Pühendunult on ta kirikabega tegelnud viimased neli aastat. 2009. aastal tuli ta Eesti meistriks, aasta hiljem pronksmedalile. Kahel viimasel aastal on tal tulnud leppida kohaga teises kolmikus. See fakt räägib Eesti kirikabe paremiku tugevusest. Euroopa meistrivõistlustel esimese viie hulka tulnud kabetajad hõivasid tänavustel Eesti
44. kirikabe meistrivõistlustel samas järjestuses 4.-6. koha.

Praegu mängib Urmas Poom mitmel kiriturniiril, sealhulgas 15. maailmameistrivõistlustel ja maailma 5. karikavõistlustel. Võistlused peetakse spetsiaalses virtuaalses mänguruumis ja lõpevad 2013. aasta esimesel poolel.
JÕGEVA KABEKLUBI

blog comments powered by Disqus