Unustatud mõisad ootavad külastajaid

  

Laupäeval algab taas mõisamäng. “Unustatud mõisad” puhkevad õitsele üle Eesti, avatud on käsitöötoad ja kohvikud, igal täistunnil toimuvad ekskursioonid ja lisaks korraldatakse koolide tugevuse ja mõisate eripära rõhutamiseks kontserte, töötubasid ja muud huvitavat.

 

Jõgevamaalt osalevad “Unustatud mõisate” programmis ka tänavu Luua ja Puurmani.

Ka sel aastal võtab mõni mõis puhata, et uutele võimalus anda. Esmakordselt on külastajatele avatud Pärnumaal Tihemetsa (Voltveti) ja Harjumaal Aruküla (Arroküll).

Viljandimaal saab sisse astuda Suure-Kõpu, Heimtali, Pärsti, Vana-Võidu, Olustvere ja Lahmuse mõisasse, Virumaal ootavad huvilisi Kiltsi, Vasta, Lasila, Muuga, Maidla ja Illuka mõis. Kokku on huvilistel sel aastal võimalik külastada kolmekümmet külalislahket mõisat.

Mõisamängu järgmised külastuspäevad on 27. juuni, 11., 12. ja 30. juuli ja 8. august, kõikide mõisate uksed on külastajatele avatud eelmainitud päevadel kella 10 kuni 18.40.

Tänavu maksab perepilet 50 ja täiskasvanu pilet 25 krooni. Õpilased ja pensionärid pääsevad mõisat vaatama 15 krooniga.
Külastusmängu korraldus on traditsiooniline: osavõtjad saavad esimesest külastatavast mõisast osalejaraamatu, millesse koguvad külastuspäevadel mõisatest templeid. Vähemalt 10 mõisat k
ülastanute vahel loositakse välja kutseid sügisel ühes Eestimaa mõisas toimuvale teatrietendusele. Loositakse välja 25 üksikkutset ja 10 kolmele inimesele mõeldud perekutset. Lisaküsimusele õigesti vastanute vahel läheb loosimisele 20 Eesti mõisaid tutvustavat raamatut.

Loosimisel osalemiseks tuleb saata külastusraamatu viimane leht täidetuna hiljemalt 24. augustil Viljandimaa Arenduskeskusse aadressil 21020 Viljandi, Vabaduse pl 6.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus