Umbusaldajad lõpetasid Mustvees poliitilise kodurahu

Kaheksa Mustvee volikogu liiget andis teisipäeval peetud Mustvee linnavolikogu istungil menetlusse umbusaldusavalduse linnapea Mati Kepile.

Linnapea vastu esitatud umbusaldusavaldusele on allakirjutanud volikogu liikmed Evdokia Abakanova, Ignati Aganitš, Anatolia Lunina, Andres Kivimurd, Lembit Kivimurd, Tatjana Kudina ja Ivan Tarelkin ning Sergei Uleksin. 

Soovida jätvat koostöö

“Nagu kevadelgi, on ka seekordse umbusaldusavalduse põhjuseks linnapea nõrk koostöö volikoguga. Kvaliteetsemalt võiks töötada linna raamatupidamisteenistus. Mitmed dokumendid, näiteks majandusaruanne esitakse volikogule tutvumiseks liiga hilja nii öelda viimasel minutil,“ ütles  linnavolikogu esimees Tatjana Kudina. “Ma arvan, et nende vajakajäämiste taga pole pahatahtlikus, kuid selliseid puudusi ei tohi omavalitsuse töös lubada,“ lisas ta.

Linnavolikogu haridus-ja kultuurikomisjoni esimees Laidi Zalekešina sõnul informeerib  linnapea regulaarselt volikogu pidevalt linnavalitsuse tegevusest ja on igati valmis erinevate probleemide arutamiseks ja lahenduste leidmiseks. “Minu hinnangul on umbusaldamise tegelikult suuresti tingitud kohalike valimiste lähenemisest. Küllap loodavad umbusaldajad, et niiviisi suurendavad nad oma populaarsust. Usun, et paljudele linnakodanikele on pingete taas üleskruvimine vastumeelne. Leian, et närviline olukord pidurdab ka Mustvee arengut ja kahjustab linna mainet avalikkuse silmis,“ märkis volikogu liige Zalekešina. 

Linnapea valmis kompromissideks

“Olen ka seekord valmis umbusaldajatega läbirääkimisteks ja kompromisside otsimiseks. Kui aga avaldus järgmisel volikogu koosolekul hääletusele tuleb, siis vaatamata tulemustele osalen ka edaspidi Mustvee poliitilises elus, mille otsustajaid ja vastutajaid rahvas peagi valida saab. Arvan, et tuline valimisvõitlus Mustvee linnas on alanud ja tulemuste üle saavad otsustada kõik linnakodanikud,“ lausus linnapea Mati Kepp.

Linnavolikogu esimees Tatjana Kudina ei teadnud veel öelda järgmise volikogu istungi toimumisaega, mil umbusaldusavaldust arutama hakatakse.

Mati Keppile on see linnapeana juba teine umbusaldusavaldus. Linnajuhti kavatseti ametist tagandada ka märtsis, kuid siis võtsid umbusaldajad oma avalduse tagasi ja Peipsiäärses omavalitsuses sõlmiti kodurahu.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus