Umbusaldajad leidsid probleemidele lahendused. Jõgeva vallavolikogu loobus teisipäeval vallavanema tagandamisest.

Jõgeva vallavanemana jätkab keskerakondlane Enn Kurg, sest teisipäeval peetud vallavolikogu istungil võtsid Reformierakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsioonide liikmed tagasi tema vastu algatatud umbusalduse, väites, et leidsid probleemidele lahendused.


Püsima jääb seni omavalitsust juhtinud Keskerakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu koalitsioon.

Möödunud neljapäeval algatasid Jõgeva vallavolikogu Reformierakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioonide kümme saadikut Jõgeva vallavanem Enn Kure umbusaldamise. Üleeilse vallavolikogu istungi algul teatas aga Reformierakonna fraktsiooni esimees Ain Viik mõlema erakonna esinduse nimel umbusalduse tagasivõtmisest. Vastava eelnõu kiitsid heaks kõik üheksateist vallavolikogu liiget.

Lootus jätkata valimisteni

“Mõttevahetusel vallavanemaga käsitlesime mitmeid teemasid ja leidsime mõnelegi probleemile lahenduse. Probleemidega on Jõgeva vallas mõistagi tööd piisavalt. Reformierakond jätkab konstruktiivses opositsioonis. Oma seisukohad kujundame välja vastavalt koalitsiooni ja vallavalitsuse tegevusele, kuid loodame, et kuni sügiseste kohalike valimisteni püsib stabiilsus,” ütles Ain Viik Reformierakonna fraktsioonist.

Ka vallavolikogu esimees Tiit Lääne (IRL) ütles ajakirjandusele, et mitmetel omavahelistel kohtumistel räägiti vallavanemaga valdkondadest, milles olid erimeelsused ja lahkarvamused. “Võib öelda, et jõudsime mõlemaid pooli rahuldavate tulemusteni ja otsustasime, et pool aastat enne valimisi pole mõtet muuta koalitsiooni, mis üsna edukalt toimib.”

“Olin umbusalduse tagasivõtmisest teadlik,” ütles uus vallavolikogu liige, Siimusti külaseltsi eestvedaja Liivi Lomp, kes asendab oma saadikuvolitused peatanud Vahur Kukke Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioonist. Lomp hakkab kuuluma vallavolikogu majanduskomisjoni.

 Fraktsiooni juht ei kommenteeri

Jõgeva vallavolikogu IRL-i fraktsiooni esimees Marek Saksing ütles, et ta ei näe umbusalduse tagasivõtmise kommenteerimiseks vajadust.

“Praegu on kõige olulisem töörahu säilitada ja tööga edasi minna,” ütles Keskerakonna fraktsiooni esimees Väino Ling.

“Umbusaldusest loobumine oli mõistlik. Enn Kurg on vallavanemana üsna head tööd teinud. Vaevalt et uus vallavanem oleks mõne kuuga suutnud midagi väga olulist korda saata,” ütles valimisliidu Kõigi kodu esindaja Rainis Uiga.

 Ametnike suur aplaus

Vallavanem Enn Kurg märkis, et umbusalduse tagasivõtmine võimaldab vallavalitsusel igapäevatööd plaanikohaselt edasi teha. Raha taotlemiseks projekte koostava arendusnõuniku võimaliku töölevõtmise kohta ütles Kurg: “Praegu paneme kokku nelja omavalitsuse (Jõgeva linn, Jõgeva, Torma ja Palamuse vald) struktuurikavandit, milles on ette nähtud ka omavalitsuse arendusjuhi tööle võtmine.”

Teisipäevasel vallavolikogu istungil osalesid Jõgeva valla ametnikud, kes võtsid aplausiga vastu volikogu otsuse vallavanema umbusalduse tagasivõtmine heaks kiita.

“Töötan Jõgeva vallavalitsuses kahekümne kolmandat aastat ning olen omavalitsuses igasuguseid protsesse näinud. Arvan, et seekordne vallavanema umbusaldamine toonuks kohalikule elule tagasilöögi ja tekitanuks asjatuid segadusi,” ütles Jõgeva vallavalitsuse majandusspetsialist Uuno Laul.

“Vallavalitsuse igapäevatööd tehes on erinevate valdkondade ametnikel suur koormus ja vastutus. Hea, et saame nüüd taas oma ülesandeid täita keskkonnas, mis vaba liigsest stressist.”

Enn Kure jätkamise kohta Jõgeva vallavanemana avaldas arvamust Torma vallavanem Triin Pärsim. “Kindlasti on ülimalt oluline stabiilsus haldusreformi käigus ühinevate omavalitsuste juhtimises. Olen jätkuvalt arvamusel, et Jõgevamaa omavalitsuste arengut peaksid suunama kohalikud tegijad. Kõrgelt suuna näitamine ei pruugi kohalike ootustega kokku klappida.

Kohalike omavalitsuste ühinemise ettevalmistavad tegevused on jõudnud etappi, kus töörühmades on tekkinud teatav sünergia ja ühtlustunud arusaam uue kohaliku omavalitsuse olemusest. Omavalitsusjuhid on selles niinimetatud puhver rahva ja volikogude vahel,” ütles Pärsim.

Kaugeim paik, kus elati kaasa sündmustele Jõgeva vallavolikogus, on teadaolevalt Florida Ameerika Ühendriikides. Seal viibivad praegu puhkuseveetjad Jõgevamaalt.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus