Ülo Kuusk võitis taas kuldmedali

Jõgevamaa spordimees Ülo Kuusk võitis Lätis Daugavpilsis toimunud maailmameistrivõistlustel sangpommispordis kuldmedali, mis on talle kaheteistkümnes kuldmedal sellistel tiitlivõistlustel.

Daugavpilsis Olümpia spordihallis peetud maailmameistrivõistlustel võitis Ülo Kuusk medali kahevõistluses, tõugates 12kilogrammist pommi 115 ja rebides 230 korda.

„Treeninguid alustasin varakult. Tõukamisel oma võimeid siiski täielikult ei rakendanud, sest segas õlatrauma,“ rääkis Kuusk, kes võistles 70‒74aastaste veteranide arvestuses ja kehakaalus 85+ kilogrammi. Eveli Pahurin Siimustist tegi hea tulemuse juunioride arvestuses, kuid medali võitmiseni siiski ei jõudnud.

„Kahekümne kahe liikmeline Eesti sangpommisportlaste võistkond saavutas üldarvestuses teise koha Venemaa järel ja Ameerika Ühendriikide ees. Võistlejaid oli kolmekümnest riigist nelisada, kuid 585 kätepaari, sest mõnedki proovisid rammu mitmel alal.

Kaugemad maad, kust atleedid osa võtsid, olid Austraalia, Ameerika Ühendriigid, Kanada ja Lõuna-Korea,“ rääkis Ülo Kuusk, kes on ka Eesti Sangpommispordi Liidu president.

Spordimehe sõnul on hakanud sangpommispordis senisest rohkem silma paistma ka naised. „Seekordsetel maailmameistrivõistlustel saavutasid tublisid tulemusi näiteks poolatarid, soomlannad, venelannad ja norralannad,“ märkis ta.

Eesti Sangpommispordi Liidu ettepanekul valiti Rahvusvahelise Sangpommispordi Liidu presidendiks Igor Solodov, kes on Eesti juurtega, kuid elab praegu Venemaal Gattšinas.