Ülo Kuusk tõusis maailmameistriks

Talunik Ülo Kuusk Palamuse vallast Kivimäe külast on üritanud jõuda selle tiitlini juba kaheksal varasemal MMil, kuid on senini pidanud leppima kolme hõbe- ja viie pronksmedaliga. Nüüd on siis spordiveteranil ihaldatud kuld ja tiitel käes. Ülo Kuusk võistles 54-60 aasta vanuste ja kuni 90 kilo kaaluvate meeste kategoorias. 24-kiloseid pomme tõukas ta 43 ja rebis 214 korda. Nagu suurvõistlustel ikka, oli mõlema ala jaoks aega kümme minutit, tõugati kahe käega korraga, rebimisel aga liideti mõlema käe tulemused. Ülo tegi parema käega 124 ja vasakuga 90 tõstet.

“Tänavusel Euroopa võistlustel tegin kahe käe summas 223 tõstet ja tõukasin 43 korda. Nüüd vaatasin, et seekord pole võiduks nii palju vaja ning jätsin endale piisavalt jõuvaru. Õigupoolest mängisid venelased ja ukrainlased, ühed kõvemad pommitõstjad ja minu vanad rivaalid, selle võidu mulle ise kätte. Küll nad uurisid enne võistlusi, et mis kaalus ma seekord teen. Vastasin, et ikka omas, ja mehed põgeneski minu kaalust kas kergemasse või raskemasse. No eks nad teadsid, et EMil tõstsin päris korralikult ja tulin kullale,” rääkis värske maailmameister ja meenutas: “Olen võistelnud nii alla kui ka üle üheksakümnekiloste kategoorias. Mäletan 2001. aasta võistlusi Ukrainas, kus 90-kiloste kaalu jõudmiseks tuli õige palju vett juua, kuid kaalu sain kätte alles siis, kui olin pükstesse peitnud viis taskunuga ja mitu käekella. Ega ma seal kuigi head tulemust saanudki, jäin kolmandaks.”

20.- 22. oktoobrini Moskva oblastis Luhobutsõs peetud maailmameistrivõistlustel osales 134 veteransportlast. Koos Ülo Kuusega esindasid Eestit veel Eduard Virkus ja Madis Tähiste Pärnumaalt, kes võistlesid kuni 75 kilo kaaluvate ja 50-54-aastaste meeste kategoorias. Seekord ei läinud neil eriti hästi ning nad jõudsid vaid kuuenda ja seitsmenda kohani.

Järgmise aasta veteranide MM sangpommi kahevõistlused peetakse Ameerika Ühendriikides San Diegos.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus