Ülo Kuusk on kahekordne Euroopa meister

Palamusel elava karismaatilise spordimehe Ülo Kuuse medalivarud täienesid taas. Ungaris Kecskemeti linnas toimnud Euroopa meistrivõistlustel sangpommispordis võitis ta veteranide arvestuses  kaks kuldmedalit.

Võistlused peeti meeste ja naiste, juunioride, amatööride ja veteranide arvestuses ja osales 250 sportlast. „Eesti oli kohal sangpommispordi ajaloo suurima võistkonnaga, kokku kaheksateist meest ja naist. Võitsime kaheksa kuld-, üheksa hõbe- ja kuus pronksmedalit,” rääkis Kuusk.

Ise saabus  ta koju kahe kuldmedaliga. Ühe võitis ta kahevõistluses, mis koosneb lühikesest tõukamisest ja rebimisest, kusjuures esimesel alal sai ta punkte 226, teisel 227. Teine kuld tuli pikas tõukamises, kus tulemuseks 100 tõuget kümne minuti vältel.

„Pikas tõukamises oli mulle tugevateks vastasteks hõbemedali saanud Läti sportlane, hea sõber Jurijs Kopasovs ja kolmandaks tulnud leedulane Algridas Navickas. Kahevõistluses tuli mul võit veidi kergemalt. Veteranidele oli Ungaris mõõduvõtmine üsna keeruline, sest ühe päevaga toimus praktiliselt kolm võistlust. Võitmiseks tuli kõvasti pingutada, kuid eks ma võidu järele läksingi,” ütles Kuusk. „Võistlustel osalemine nõudis sportlastelt suuri kulusid. Mulle oli abiks toetus Jõgeva vallalt,” märkis ta.

Ungaris peetud EM-võistlustel olid edukad teisedki Jõgevamaa sportlased: Heino Põldoja võitis hõbemedalid nii kahevõistluses kui ka pikas tõukamises. Andres Metjer sai meeste arvestuses  hõbeda pikas tõukamises. Juunioridest tuli rebimises pronksile Eveli Pahurin, kes rebis kümne minuti vältel 24kilogrammist pommi 94 korda ja püstitas Eesti rekordi.  

„Praegu keskendun ennekõike MM-võistlusteks, mis toimuvad oktoobri keskel Lätis Daugavpilsis,” lausus Palamuse spordimees.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus