Ülo Kuusk oli Pariisis kohtunik ja noore tippsportlase saatja

Eesti Sangpommispordiliidu president Ülo Kuusk osales kohtunikuna Prantsusmaal Pariisis toimunud Euroopa meistrivõistlustel U16/U18 vanuseastmele. Ühtlasi oli ta saatjaks kolm medalit võitnud noorele tippsportlasele Laura Kallasele Pärnumaalt.


Audru Kooli õpilane Laura Kallas võitis Pariisis kuldmedali kahevõistluses. „Kahevõistluse aladest tuli Laural iseäranis hästi välja rebimine, mida ta sooritas 242 korda. Visa tütarlaps oli võistlusteks hästi ette valmistanud,“ ütles Ülo Kuusk, kes saatis Laura Kallast Pariisis tema Pärnumaa treeneri Valdi Killingu palvel.

„Ülo Kuuselt olen saanud mitmesuguseid nõuandeid sangpommispordis. Eriti hindan tema soovitusi võitlustehnikas,“ ütles Laura, kes rebimises ja pikitõukamises võitis Euroopa meistrivõistlustel hõbemedalid. „Kokku võistles üle saja sangpommisportlase kümnest riigist, eriti palju Venemaalt, aga ka Inglismaalt, Ukrainast, Kasahstanist, Leedust, Lätist ja Iirimaalt,“ lisas ta.

Huvi sangpommispordi vastu põhjendas Laura Kallas sellega, et elab peres, kus harrastatakse sangpommisporti ja otsustas selle ka ise ära proovida.

„Kuigi Eestist oli Laura Kallas ainus võistleja, tõi ta Eestile võistkondlikult viienda koha,“ märkis Kuusk.

Võistluste ajal oli Pariisis üle 40 kraadi sooja. Nii Laura Kallase, kui ka Ülo Kuuse sõnul pidas spordirahvas vastu. Võistlushallis, mis asus hotellist viie minuti tee kaugusel, oli temperatuur üsna talutav.

Koos noorte meistrivõistlusega peeti Pariisis sangpommispordi maailmakarikavõistluste neljas etapp ja Euroopa mängud, kus võisteldakse kergemate, 24kilogrammiste pommidega.

Kuusk hindas Pariisis toimunud võistluste head korraldust ja luges õnnestunuks ka oma kohtunikutööd. „Dublandiks oli mul 18aastane prantsuse noormees, kellega koostöö igati hästi laabus.“

Kuusest sai sangpommispordi kohtunik pärast 2003. aastal Zaporožjes toimunud maailma meistrivõistlusi veteranidele, kus nimekas Valgevene sportlane Aleksander Matskevitš palus teada sooritusi lugema.

„Tegelen ise sangpommispordiga ja seetõttu meeldib mulle ka kohtunikutöö,“ ütles spordimees.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus