Ülevaatusel autost ilma jäänud mees sai oma sõiduki tagasi

Aprilli algul  selgus tehnoülevaatusel, et Alvar Andre Mercedes-Benz on kolm aastat tagasi Rootsist varastatud. Eesti Politsei võttis sõiduki Alvarilt kohe ära, see arestiti ning mees jäeti olukorrale lahendust ootama, mis võttis aega kaks kuud ning oli õnneks positiivne.

 

Bürokraatlik masinavärk on Eestis veel üsna aeglane ja õlitamata, kuid siiski ragistas see ühe juhtumi õnneliku lõpuni. Aega kulus selleks kaks kuud. Aprilli alguses tabas Alvar Andret väga ebameeldiv üllatus, kui uue ühise Schengeni andmebaasi kasutuselevõtuga tuli tehnoülevaatusel välja, et tema kolm aastat tagasi Eestist Dalinger Auto OÜ-st ostetud Mercedes-Benz 300 CE on Rootsist 2007. aastal varastatud.

Autost jäi mees päevapealt ilma. See sõidutati Jõgeva politseijaoskonna hoovi lahendust ootama. Seda jäi ootama ka Alvar, kes pidi iga natukese aja tagant ennast politseinikele meelde tuletama, et oma auto saatusest midagi teada saada. “Selliste probleemidega tegeleb Eestis ainult üks mees. Ma saatsin talle umbes viis e-kirja, et teada saada, mis toimub. Neile tuli üks vastus, kus mul paluti saata auto andmed, VIN-kood ja mis kõik veel. Selgitasin, et kõik auto dokumendid on politsei käes ning mul pole kusagilt neid andmeid vaadata,” rääkis Alvar. 

Seni käis mees tööl jalgrattaga

Viimaks vastus siiski tuli, juuni kuu alguses öeldi, et dokumendid ja menetluspaberid on Jõgeval ja et Alvar võtaks Jõgeva politseijaoskonnaga antud küsimuses ühendust. Sel esmaspäeval saabuski Alvarile positiivne vastus, milles selgitati, et rootslane, kellelt auto viis aastat tagasi varastati, loobus sellest, kuna auto saatmine tagasi Rootsi ja paberimajandus oleks talle liiga kulukaks läinud.

Üleeile tõi Alvari õde auto Jõgevalt ära, sest mees viibib ise momendil Soomes ning jõuab Eestisse alles juuli alguses. Alvar tunnistas, et ootab juba õhinaga, mil saaks uuesti oma masina rooli istuda. Kaks kuud, mil Alvaril autot polnud, pidi ta tööl käima jalgrattaga. “Sõitsin päevas tööle ja tagasi 21 kilomeetrit,” ütles mees. Õnneks juhtus autosaaga sellisel ajal, mil oli võimalik jalgrattaga liigelda. Küsimusele, kuidas ta talvel tööl oleks käinud, vastas ta naljatades, et ilmselt suuskadega.  

Tasuda tuleb ülevaatuse arve

Tagasi Eestisse saabudes tuleb Alvaril minna sinna, kust tema autolugu algas — Siimusti ülevaatuspunkti. “Ülevaatuse töötaja Toomas Maante hoidis kenasti mu paberid alles. Ma veel küsisin ta käest, kui vahepeal teise autoga ülevaatusel käisin, et kas mu Mercedese paberid on ikka alles. Ütles, et hoiab neid seni, kuni mingi lahendus tuleb,” rääkis Alvar. Nüüd tuleb tal võtta oma Mercedes ning minna ja tasuda Siimustis aprillis autole tehtud ülevaatuse arve.

Lisaks sai Alvar endale sellest saagast mälestuseks ka paberi, mida ta peab autodokumentidega kogu aeg kaasas kandma. Seal on kirjas, et auto ei ole enam varastatud ning Alvar Andre on 1991. aastal tehasest välja lastud tumehalli Mercedes-Benz 300 CE täieõiguslik omanik.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus