Ülestõusmispühade eel Adavere Vaba Aja Keskuses

Pühadekaunistuste tegemist alustati juba kevadisel koolivaheajal. Koolivaheaja viimaste päevade ilusad ilmad meelitasid küll lapsi pigem välja päikese kätte, aga siiski jätkus ka neid, kes viitsisid mõnda aega laua taga istuda ja nokitsemisele pühenduda. Evi Rohtla ja Marje Aigro juhatusel saadi mõned nipid kätte, kuidas koju, lasteaeda ja kooli pühademeeleolu tuua.

Nõelviltimisest pesulõksude kaunistusteni

Nagu selgub, saab pühadekaunistusi teha ka päris lihtsalt ja odavalt. Vaja on vaid pisut juhatust ja häid ideid ning siis võib kindel olla, et tegija tunneb tulemusest rõõmu ja lisaks kõigele rakendab ka oma fantaasiat. Igatahes positiivsed emotsioonid on kindlustatud nii meisterdajale endale kui ka paljudele teistelegi.

Sellel ilusal päikeselisel päeval, kui maakonnaleht Adavere Vaba Aja Keskusse uudistama sattus, võis laudade taga kuulda vaid mingit omapärast tasast sopsutamist. Lähemal vaatamisel selgus, et tegu on nõelviltimisega. Marje Aigro, kes seda tehnikat Põltsamaal Emadeklubi majas huvilistele tutvustanud on, oli parasjagu oma oskusi ka siinse töötoa huvilistele jagama tulnud. Materjal, mille ta kaasa tõi, on pärit Jõgeva villavabrikust. Kes oli otsustanud teha lille, kes liblika või villast pühademuna, valmis said soovitud eseme lõpuks kõik.

Keskuse perenaine Evi Rohtla näitas, kuidas valge plastmassmuna imekiiresti ja lihtsalt  marmorvärvide abil mõnusalt kirjuks pühademunaks saab, mismoodi teha lõbusaid kaunistusi akendele ja pesulõksudele jne. Ütles, et oli hommikupoolikul töötoas tegutsenud kooli ja lasteaia õpetajatele materjale kaasagi andnud, et nad omakorda teistele edasi õpetada saaksid. Ideid, kuidas ja mida teha, pidavat saama nii ajakirjadest kui ka omavahel kogemusi vahetades ja mujal nähtut-kuuldut arutades. “Suur ideede generaator on muidugi Marje Aigro,” ütles ta.

Arenguruumi on veel

Töötoad on muutunud Adavere Vaba Aja Keskuses üheks kindlamaks tavaks. Seni on töötubasid korraldatud ka emadepäeva, jõulude, sõbrapäeva eel jne. Et aga keskus on olnud avatud alles suhteliselt lühikest aega, siis ilmselt on traditsioonid siin alles välja kujunemas ning arenguruumi jätkub. Vahest muretsetakse tulevikus ka lauamänge ja siis on soovijatel veel üks vaba aja veetmise võimalus lisaks. Praegu kasutatakse eriti agarasti kangastelgi. Kuigi kahed teljed on majas olemas, laenati hiljuti ühed lisaks. Enamasti on kõik korraga ka töös ning nii nooremaid kui ka eakamaid kudumishuvilisi on järjekorraski. Teisipäeviti koos käivad eakate jututoa liikmed olevat eriti usinad nii kudumas kui töötubades käima.

 Et praegu on keskuse perenaine Evi Rohtla juba ka Adavere Mõisa Seltsi palgale võetud ning kooli halduses olevad keskuse ruumid kuuluvad samuti seltsile, on kõik omavahel põimunud ja koostöös. Suuremate ühisettevõtmistena on tulemas mõisa perepäev 28. aprillil, mille käigus ühtlasi peetakse ära ka perede ja sõpruskondade turniiri neljas ja tänavuse hooaja viimane voor ning tehakse kokkuvõtted. 26. mail aga plaanitakse tähistada pidulikult Adavere naisansambli kümnendat aastapäeva.

VAIKE KÄOSAAR 

blog comments powered by Disqus