Ülemaailmset AIDSi päeva tähistatakse Jõgevamaal narkokonverentsiga

?Konverentsi toimumise päev on valitud teadlikult 1. detsember, sest see on ülemaailmne AIDSi päev,? sõnas Jõgevamaa uimastiennetusnõukogu liige Eha Anslan. Konverentsile on oodata üle 200 osavõtja. Nende seas on õpilasi, terviseedendajaid, meditsiini- ja sotsiaaltöötajaid, politseinikke, lastevanemaid.
 
Konverentsi teema valiti vastandina eelmise aasta teemale, ?Elu on ilus ? leia ta mõte!?, kuna selgus, et praeguseks hetkeks on Jõgevamaal teadaolevalt 7 süstivat narkomaani. ?Seega otsustasime, et on vaja inimesi ?okeerida,? põhjendas teema valikut Anslan.

Konverentsi esimeses osas saab kuulata ettekandeid narkomaanide ravi teemal nii Eestis kui välismaal.

Pärastlõunal jätkub narkoteemaline konverents kahes töötoas. Noorte töötuba arutab, kuidas elab HIV-AIDSi haige inimene, milline seos on narkomaania ja HIV vahel, kuidas on käivitunud Jõgeva valla Avatud Noortekeskuse tegevus, kuidas päästa narkomaane. Mängitakse mitmeid rollimänge.

Teises töötoas räägitakse narkoteemalisest slängist, narkomaanidele esmaabi andmisest, süstlavahetusest, praeguse narkomaani elust.

Pikk konverentsipäev lõpeb meelelahutusliku osaga, kus etendub Põltsamaa Ühisgümnaasiumi näitetrupi HIV-teemaline näidend, esinevad breikarid ning Raadio2 programmijuhi Heidi Purga juhendamisel leiab aset viktoriin, mille võitjaid autasustatakse konverentsi pidulikul lõpetamisel kell 18.30.

Konverentsi korraldavad Jõgevamaa uimastiennetusnõukogu liikmed ja aktiivsed Jõgevamaa noored.

Jõgevamaal on HIV ja uimastiennetamisega tegeletud alates 2002.aastast, luues maavalitsuse juurde uimastiennetusnõukogu eesmärgiga aktiviseerida maakondlikku narkomaania- ja AIDSivastast võitlust läbi sihipärase tegevuse ja tsentraliseeritud juhtimise.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus