Ülehomme toimub Kalevipoja rattamaraton

Laupäeval sõidetakse Kuremaal ja selle ümbruses V Kalevipoja rattamaratoni, mis on rattamaratonide sarja Samsung Estonian Cup selle hooaja kuues etapp.

Kalevipoja rattamaratoni starti on oodata ligemale 2000 inimest, sealhulgas Eesti ja Baltikumi paremaid jalgrattasportlasi. Stardilinnak ehitatakse Kuremaa lossi ette. Maratoni 66 km pikkusele põhidistantsile lähetatakse ratturid kell 12. 31 km pikkuse Axa poolmaratoni start antakse kell 12.20 ja Gutta lastesõidud algavad kell 12.30.

Maratoni põhidistantsi rada kulgeb Kuremaalt Laiuse terviseradade kaudu Kivijärvele. Sealt sõidetakse Kaude küla kaudu Saksamaale ning edasi Rääbise kiiretele kruusa- ja metsalõikudele, kus kõik võistlejad saavad ennast proovile panna nn Everesti kilomeetril, mis kujutab endast pikka sirget laskumist mööda kruusateed ning mis lõpeb väikese künka ületamisega. Tõenäoliselt on seekord tegemist selle sarja kõige kiirema Everesti kilomeetriga. Edasi sõidetakse kaks korda läbi Kullajõe ning jõutakse Soomevere kruusakarjääri ja Kivijärve turbaraba kaudu tagasi Kuremaa terviseradade parklasse, kus on vahefiniš.

Põhidistantsi lõpuosa muudab põnevaks Laiuse voor, kus tuleb toime tulla nii järsu laskumise kui ka mäkketõusuga. Maratoni sees toimubki traditsiooniline mäkketõusu võistlus Würthi auhindadele. Mäe tipus valmistavad üllatuse MTÜ Miinus 43,5 liikmed, kes on lubanud sinna tõelise kõrgmäestiku miljöö tekitada. Laiuse mägi on ka üks põnevamaid kohti maratoni jälgimiseks. Üksiti on seal ratturite söögipunkt, kus võistlejaid ergutab DJ.

Finišipaik on taas Kuremaa lossi ees ja sealses linnakus ootavad osalejaid juba Kõnnujõe talu kokkade serveeritav spetsiaalne Felixi rattasupp ja keelekaste. Samas tegutsevad ka Spordipartneri rattaparkla, tehnilise hoolde punkt ja rattaäri. Sinna on oodatud ka need, kes seekord veel ise rajale ei lähe, küll aga rattaasjanduse vastu huvi tunnevad. Lapsed saavad peale võidu sõitmise ka sarja toetaja Vudila batuudil möllata.

Sellise laiapõhjalise rattaspordiürituse jaoks nagu Kalevipoja rattamaraton on mandri-Eesti kespaiga lähedal asuv Kuremaa ja selle lähiümbrus justkui loodud. Et maratonirada läbib ka põllumeeste valdusi, tänan siinkohal kõigi ratturite nimel ASi Perevara, Laiuse POÜ, OÜ Vaiatu Agri, OÜ Sadala Agro ja Jõgeva Sordiaretuse Instituudi põldureid.

Neljal varasemal Kalevipoja rattamaratonil on võitjaks tulnud Luualt ratturiteed alustanud Taavi Selder, eesti rattaspordi elav legend Jaan Kirsipuu, mitmekordne maailmameister, maailmakarika võitja ja olümpiapronks Cristoph Sauser ning Raido Kodanipork. Kellele läheb viienda maratoni võit, selgub ülehomme pärastlõunal eeldatavalt pärast kella kahte.

Kalevipoja rattamaratonile registreerimine, ümberregistreerimine ja numbrite väljastamine kestavad võistluspäeva hommikul kella 9.00-11.45. Samal ajal saab registreerida ka lastesõitudele.

Kalevipoja V Rattamaratoni korraldab rattaklubi Vooremaa Centrum. Täpsemat infot sündmuse kohta saab kodulehelt www.estoniancup.ee. Samast saab infot ka rattamaratonide sarja peasponsori Samsungi poolt käivitatud rattateemalise fotovõistluse kohta, millel on võimalik võita Samsungi kaamera WB150.

RAUL SOODLA

blog comments powered by Disqus