Ülehomme lumesõtta

Lumelinnust hakkasid Tallinnast kohale sõitnud rollimängijad rajama eile. Tänu sellele, et Kuremaa ENVEKO sahk lund kokku lükates korraliku eeltöö oli teinud, olid linnusemüürid juba eile lõunaks päris kõrged. Ehitustööd jätkuvad homse õhtuni.

            Korraldajate hinnangul on lumelahingusse oodata umbes 150 õppurit ja rollimängijat.

            ?Registreerimisandmete põhjal kujuneb enam esindatud piirkonnaks ilmselt Lõuna-Eesti,? ütles üks korraldajaist, rollimänguklubi Somnium Mirabile esindaja Karin Noorhanni.

            Külalisi on oodata nii kodu- kui ka välismaalt. Teiste hulgas tuleb väeosi inspekteerima ja lahingut jälgima kuningas Karl XII isiklikult. Kelle kehastuses, seda Karin Noorhanni ei avalikustanud. Tegemist polevat igatahes väga tuntud isikuga.

            ?Külm ei peaks lahingut segama,? ütles Karin Noorhanni. ?Küll aga tahaksin kõigile ?sõtta? tulijaile südamele panna, et nad end soojalt riidesse paneksid ning tagavarakindad ja ?sokidki kaasa võtaksid ? juhuks, kui käes ja jalas olevad märjaks saavad.?

Möödunud aastal tulnud Karini sõnul nii mõnigi lahinguväljale tossudes ja õhukestes dressipükstes ning pidanud üsna varsti telki sooja minema. Telk pannakse üles selgi korral, aga ega siis üksnes soojas istumiseks tasu Laiusele tulla.

Võitlejatele jagatakse tasuta sooja teed ja suppi. Raha eest toitlustatakse ka pealtvaatajaid.

Kuna pealtvaatajad tulevad lahingut jälgima sageli koos lastega, on seekord mõeldud ka sellele, et neil igav ega külm ei hakkaks. Lastele korraldatakse mänge. Ajalooloengut, nagu mõnel varasemal aastal, seekord aga lahingule ei järgne.

?Enamik võitlejaid on kooliõpilased, kes tahavad pärast lahingut pigem koju minna kui loengut kuulata,? ütles Karin Noorhanni.

Kuninglikku lumelahingut peetakse Laiusel juba viiendat korda. Vabariigi aastapäevaga langeb see kokku esimest korda.

?Mõtlesime lahingu toimumiskuupäeva üle päris pikalt,? ütles Karin Noorhanni. ?Siis aga selgus, et nii minu sõpruskond kui ka paljud teised noored tavatsevad vabariigi aastapäeva puhul teha väljasõidu kuhugi loodusesse. Leidsime, et siis võib vabalt sel päeval ka lumelahingut pidada. Presidendi vastuvõtule nii noori inimesi ju tavaliselt ei kutsuta ? kui nad just elupäästjad pole. Ja vastuvõtu teleülekande ajaks jõuavad kõik, kes seda jälgida tahavad, juba koju.?

Kuninglikku lumelahingut peetakse Laiusel teatavasti selleks, et meenutada Rootsi kuninga Karl XII ja tema sõjaväe Laiusel talvitumist: toonagi korraldas Tema Majesteet sõdalaste vormis hoidmiseks neile lumelahingu vormis õppuse. Noortele annab lumelahingus osalemine võimaluse üht ajaloosündmust huvitaval viisil lahti mõtestada.

Lumelahingu korraldavad Somnium Mirabile ja MTÜ Rahvatantsuselts Meie Mari. ?Sõjategevus? kestab keskpäevast kella 16ni.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus