Ülehomme lõpetab Jõgeva muusikakooli 45. lend

Ühtlasi rikutakse homse kontserdiga ka kooli kindlakskujunenud traditsiooni, sest seni on lõpuaktustel ikka lõpetajad ka kontserdi andnud. Et seekord sattus lõpupäeva aktus emadepäevaga lähestikku, tuldigi mõttele anda lõpetajatele võimalus publiku ette astuda päev enne teelesaatmise tseremooniat. Seega on tänavusel lõpuaktusel päevakangelased esinemiskohustusest vabad ja nende auks astuvad üles teised.

Väikestest lastest arukateks noorteks

Kooli neljakümne viienda lennu lõpetavad Birgit Jalasto ja Maria Orb flöödi (õpetaja Kersti Varrak) ning Mai Simson ja Taavi Laasik akordioni erialal (õpetaja Olga Tättar). Klaveri erialal lõpetavad Laura Suur, Maarja Vahtla (õpetaja Margus Kask), Diana Saljukova (õpetaja Gerda Heinmaa) ja Minna Kuslap (õpetaja Jelena Golub) ning viiuli erialal Mari-Liis Müürsepp (õpetaja Ene Pedaste).

Enamik neist on koos kaaslaste ja õpetajatega muusikakoolis veetnud seitse, aga ka kaheksa aastat, kui eelklassis käimine juurde arvestada. Selle aja jooksul on väikestest lastest tänaseks jõudnud sirguda noored inimesed. Õpetajad iseloomustavad tänavust lendu kui suhteliselt kinnise loomuga ja vähese jutuga korralike koolilaste seltskonda, kes alles viimastel aastatel on hakanud tuntavalt avatumateks muutuma. Samas on kõik üheksa täiesti erinevad isiksused. Valdavalt on need noored aktiivse eluhoiakuga ja rohkete huvidega. Nagu rühmatunde andnud õpetajad Anu Piiskoppel ja Margus Kask kinnitavad, võib rõõmuga tõdeda, et õpetajate ja õpilaste vahel on hakanud tekkima meeldiv partnerlussuhe, mis ongi just muusika- ja huvikoolide eelis. “Loodame, et need noored on saanud siit majast juurde midagi sellist, mida nad ilma muusikakoolita poleks saanud. See, mida me siin koos teeme, pole mitte ainult kuiv ja asjalik tundide läbiviimine, vaid tahaks loota, et ka emotsioonide mõjutamine läbi muusika. Eriline rõõm on koos lapsega see tee tema suureks saamiseni läbi käia,” leiab kauaaegne flöödiõpetaja Kersti Varrak.

Terve pere saavutus

Ülehomme kooli lõputunnistuseni jõudmist võivad kõik üheksa lugeda kahtlemata ka kogu oma pere saavutuseks. Eriti kehtib see väljastpoolt Jõgevat koolis käinute puhul, kes ilma vanemate abita kooli ei jõuakski. Maarja Vahtla kodu on koguni Saarel, Jõgeva vallast on pärit Laura Suur, Minna Kuslap ja Taavi Laasik. Vanemaid pole heidutanud ka suhteliselt suur õppemaks ning lisaks kõigele on tulnud ju enamikule lastest oma pill muretseda. Pealegi on kahes koolis käijate koormus ääretult suur ja kust mujalt kui kodust parajal ajal seda innustust ja tuge ikka kõige enam loota on olnud. Pealegi on näiteks Minna ja Taavi tublid sportlased ning erinevaid huvisid ja harrastusi on teistelgi.

Oma erialal on üle-eestilistelt konkurssidelt mõnedki tänavustest lõpetajatest toonud aastate jooksul koju auhinnalisi kohti. Eriti häid tulemusi on saavutanud Mai Simson, kellel on plaanis edaspidi ka muusikaõpinguid jätkata. Hästi palju ja erineva publiku ees on esinenud flööditüdrukud Maria ja Birgit, kes on osalenud ka mitmetes pillilaagrites.

Homme kell 17 on muusikakooli saalis võimalus tänavuste koolilõpetajate pillimängu kuulata sõpradel, tuttavatel ja kõigil huvilistel. Igaüks on valinud kontserdi jaoks oma soovi järgi ühe pala lõpukavast. Laupäeval kell 14 algab aga kooli saalis pidulik lõpuaktus. Lõpetajatele esinevad kooli esimese klassi õpilased kõikidelt erialadelt, meenutamaks neile oma tee algust selles majas.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus