Ülehomme algab Jõgevatreff

Ülehomme algab Kuremaal rahvusvaheline motomatkajate kokkutulek Jõgevatreff 2008. Nagu ikka, toob see meie teedele suure hulga mürisevaid kaherattalisi. Eriti palju saab neid näha laupäeval Jõgeva kesklinnas toimuva motoparaadi ajal.

Tänavuse, 17. Jõgevatrefi avalikkusele suunatud üritus kannab pealkirja „Paraad sünnipäevale” ning saab, nagu paaril varasemal aastalgi, teoks koostöös Jõgeva linnavalitsusega.

„Tänavu tähistame Eesti Vabariigi üheksakümnendat ja Jõgeva linna seitsmekümnendat sünnipäeva. Miks siis mitte neid tähtpäevi veelkord meelde tuletada koos tuhandete eri riikidest siia sõitnud motomatkajatega?” ütles Jõgevatreffide kauaaegne peakorraldaja Igor Ellisson.

Kuigi kell 11.45 Kuremaa teeristist Jõgeva poole startiv motomatkajate kolonn jõuab kesklinna enam-vähem keskpäevaks, tasub publikul Ellissoni sõnul kohale tulla juba varem. Eriti neil, kes oma osavust proovida tahavad. Kella üheksa-kümne paiku jõuab nimelt kohale rodeohärg, kes küll kõik soovijad lahkelt oma turjale võtab, aga nad sealt üsna pea minema lennutab. Tõsi, tegemist pole elusa looma, vaid simulaatoriga. Algul saab härja seljas püsimist harjutada, hiljem aga sel omapärasel alal auhindadele võistelda. Ka toitlustaja – Tammi Baar – on juba hommikust kohal.

Kella 11-12 rõõmustavad publikut Laiuse naisrühm Meie Mari, kõhutantsutrupp Sansara Tartust ja JJ Street Dance Company. Kell 12 saabub, nagu öeldud, motomatkajate kolonn.

„Kui motomatkajatel masinad pargitud ja peokõned Jõgeva Majandusühistu Kaubahalli juurde püstitataval laval peetud, tasub pilgud pöörata taevasse: nüüd julgen juba 99-protsendilise tõenäosusega lubada, et kohale saabuvad Sõjaväe Langevarjuklubi liikmed, kes sooritavad langevarjuhüppe kaubahalli katusele – koos Jõgeva linna lipuga ja värske Jõgeva linna laulu saatel,” ütles Igor Ellisson.

Kui varasematel aastatel on motoparaadi publikumagnetiks olnud Soome motokaskadöörid, siis seekord on peaesinejaks ansambel Terminaator, kes annab kell 13 välilaval pooleteisetunnise kontserdi.

Nagu ikka, tähendab motoparaad liikluse ümberkorraldamist Jõgeva kesklinnas. Täpsemalt öeldes: laupäeval kella 7-17 on liikluseks suletud Suure tänava Kesk ja Ristiku tänava vaheline lõik ning Lao ja Sauna tänava see osa, mis jääb Suure ja Aia tänava vahele. Kuremaa alevikust läbi viiva tee pargivaheline lõik on aga suletud juba neljapäeva keskpäevast ning avatakse alles pühapäeva keskpäeval.

„Loodan, et kõik liiklejad on Jõgevatrefi aegsete ümberkorraldustega liikluses juba harjunud ning valivad aegsasti sobiva marsruudi,” ütles Igor Ellisson. „Samuti loodan, et kõigil kohalikel liiklejatel jätkub päevil, mil meie teed on mootorrattaid täis, piisavalt tähelepanu ning ühtegi rumalat õnnetust Jõgevatrefi ajal ei juhtu. Jõgevamaa noortel rollerisõitjatel, kes Jõgevatrefi motoparaadil osaleda tahaksid, soovitan aga tulla reede õhtul kell 20 Jõgeva kaubahalli juurde, kus sel ajal välilava üles ehitatakse: siis arutame, mil viisil noored kaasa lüüa saaksid.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus