Üle kuuesaja õpilase lubab pool aastat suitsuta hakkama saada

Jõgeva maavalitsuse terviseedenduse peaspetsialisti Eha Anslani sõnul on tänavu osalejaid rohkem kui eelmisel aastal. Kui eelmisel aastal võtsid suitsuprii klassi võistlusest osa vaid mõned gümnaasiumiklassid, siis tänavu on otsustanud meie maakonnas suitsuvabana püsida koguni üheksa gümnaasiumiklassi.

Klasside osavõtt võistlusest on vabatahtlik ning põhineb vastastikusel aususel ja usaldusel. Vastutus kontrolli eest on õpilastel ja õpetajatel. Eha Anslan ütles, et kuigi lausa videokaameraid üleval ei ole ja 24 tundi keegi teist jälgida ei saa, ei jää patustamine enamasti saladuseks.

Eelmisel aastal osales võistluses üle Eesti rohkem kui 8000 õpilast, kellest suutis üheksa kuud suitsupriina püsida vaid 40 protsenti. Jõgevamaal osales mullu 457 õpilast, kellest õnnestus võistlus lõpetada pisut rohkem kui pooltel. Tänavu on võistluse kestus pisut lühem ? pool aastat.

Suitsuprii klassi võistlus toimub 20 riigis ning tänavu on võistluse peaauhind klassiekskursioon Portugali, mis loositakse välja kõikide osalevate riikide võistlejate vahel.

Pikemalt loe homsest Vooremaast.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus