Üle 200 Palamuse elaniku ei toeta uue vallamaja ehitamist

Palamuse vallas on vallavalitsuse plaan ehitada uus vallamaja tekitanud vallarahva vastuseisu ning 27. märtsil andsid Palamuse vallavolikogu sotsiaaldemokraadid volikogu esimehele ja vallavanemale üle avalduse, kus nad väljendavad oma vastuseisu uue vallamaja ehitamisele. Pöördumisele on alla kirjutanud üle 200 Palamuse valla elaniku.

 

Paljude inimeste arvates pidurdab vallamaja ehitamine mitmeks aastaks valla muude oluliste valdkondade arendamise võimalusi, teatas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Palamuse osakonna esimees.

Pöördumises nõutakse vallamaja ehitamise eelistamise põhjendamist ja finantseerimise plaani avalikku arutelu.

“Valdkondi, mis vajaksid vallas lisarahastamist, leidub kõikjal. Valla korterelamute küttetrasside olukord on halb ja küttekaod väga suured. Veebruaris aga kahekordistus sooja hind nii Palamuse kui Kaarepere elanikel, mis tekitab paljudele makseraskusi. Seoses vahendite nappusega otsustas Palamuse vald sulgeda uuest õppeaastast Kaarepere Põhikooli, kuigi mõned aastad varem investeeriti kooli ja staadioni kordategemisse nimetamisväärsed summad, seisis pöördumises.

Avalik arhitektuurne ideekonkurss Palamuse vallamaja ehitamiseks viidi läbi 2006.- 2007. aastal, mil Eesti majandusareng oli kõrgfaasis. Samal ajal valmistati ette ka valla uus arengukava, mis näeb aastateks 2008. – 2009. ette uue vallamaja ehituse maksumusega 15 miljonit krooni. Täiendavaid investeeringuid loodeti saada projektidest, mis tänaseks on ära langenud.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus