Uku Kivimajas toimusid kohvikupäevad

Möödunud laupäeval ja pühapäeval oli esmakordselt avatud Jõgeval Suure tänava lõpus Uku Kivimaja renoveeritud ruumis Uku kohvik.


Maakiviseintega ja omapärase interjööriga kohviku koos väikese lastealaga renoveeris Uku Kivimaja haldav osaühing JKE Ehitus OÜ.

Kahel päeval pakkusid väikeettevõtjad nii soolaseid kui ka magusaid suupisteid. Laupäeval oli toitude pakkujaks Põlvamaalt Geidi Kuklase, Geidi´s Bakery omanik. Pühapäeval pakkus maitseelamusi Jõgevalt Sirtsu tordid omanik Sirje Arand.

Tema tegi ka imelised seinamaalingud. Mõlemal päeval tegi lastele näomaalinguid Külli Solnik. Laupäeval aitas õnneämblikke meisterdada õpetajanna Meriliis Mandel Võrumaalt. Kahel päeval aitasid külalisi kostitada ja vestlusringis osaleda Kadri Muld ja Aita Saksing. Mõlemal päeval külastas kohvikut üllatavalt palju inimesi. Ülemise korruse ruum, mida argipäevadel kasutatakse ettevõtte kontorina, oli sisustatud jõuluteemaliseks ateljeeks, kus fotograaf Merikene Annuk pildistas selleks soovi avaldanud täiskasvanuid ja lapsi.

Ajaloohõngu annab kohvikule vinüülplaatidelt muusikat mängiv muusikakeskus. Raamaturiiulid on sisustatud eluloo raamatutega.

„Meie firma ruumid paiknevad 1920. aastal ehitatud ja järk-järgult renoveeritud Uku Kivimajas. Oleme otsustanud seda ajaloohõngulist hoonet edasi arendada. Selle mõttega sai loodud ka Uku kohvik, mida praegu saab reserveerida erinevate koosviibimiste korraldamiseks ja ehk tulevikus pühapäeviti kohvikupäevadena avada. Aga võimalusel ka igapäevaselt, kuna on soov pakkuda ainult väiketootjate käsitööna valminud tooteid. Sellel reedel, 29. novembril esitleb kohvikuruumis oma elulooraamatut Jõgeva vallast võrsunud seiklushimuline tänavatantsu legend Joel Juht,” ütles osaühing JKE Ehitus OÜ juhataja Marek Saksing.

Rahvasuus Uku ristiks kutsutud paigas tegeleti ettevõtlusega ka II maailmasõja eelses Eestis. Siin paiknes Uku Vilja- ja Jahuveski, mille omanikuks oli Ants Silvere (aastani 1935  Silbergleich), kes elas aastatel 1873–1942.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus