Üksteist aastat suvepidusid

Suve jooksul toimus viis pidu: tavapärased suvealguse ja suvelõpu pidu, diskorite suvepäevad ning retropidu “Oi aegu ammuseid?. Uudne ettevõtmine oli Raadio Elmar kümnenda sünnipäeva tähistamine.

“Hooaja võib kordaläinuks lugeda,? sõnas suvepidude peakorraldaja Imre Tõekalju. “Seekord ei suudetud küll lüüa mullust publikurekordit ühe ürituse kohta, ent viie ürituse kokkuvõttes külastas Palamuse suvepidusid rohkem inimesi kui eelmisel aastal. Tänavune rahvarohkeim üritus oli Raadio Elmar 10.

Sellesuvistest pidudest esimene ja viimane olid “õnnistatud? jaheda ilmaga ning paaril peol tuli mõni tund enne üritust ka sahmakas vihma. Mullu olid tunduvalt suvisemad ilmad,? nentis Tõekalju.

 “Tänavune suvi oli mõnes mõttes eriline ? täitus minu ammune unistus tuua Palamusele ansambel 2 Quick Start, suutsime kasutusele võtta kõrgtasemel valgustehnika ning toimus üks pidu koostöös inimestega väljastpoolt Palamuse suvepidude meeskonda,? rääkis Imre Tõekalju.

Kokku esines sellel suvel Palamusel kaheksa erinevat artisti-ansamblit. Vaid kaks nendest (Erich Krieger ja PS Troika) on varem siin esinenud.  Peale Niki esinesid kõik artistid koos live – bändiga.

Hooaja avas vahupidu, mis toimus külmas juuniöös.

“Jahedale ilmale vaatamata tuli vahupeole üllatavalt palju publikut,? tunnistas Imre Tõekalju. “Tõsi, kuna oli ilm vahu sees tantsimiseks natuke külm, lasksime vahtu tunduvalt vähem, kui algselt plaanis oli. Tõenäoliselt kasutame vahtu ka tuleval suvel, kas päris eraldi vahupeol või mõne ürituse lisaefektina.”

Tuleval aastal juubeldavad

Juulis toimusid traditsioonilised üritused ? retropidu “Oi aegu ammuseid? ning diskorite suvepäevad. Retropidu polnud sel aastal nii edukas kui mullu. Tõenäolise põhjusena toob Imre esile bändidevaliku.

“Code One ei ole siiski nii populaarne kui näiteks eelmisel hooajal samal üritusel esinenud Mr Happyman. Samas ei tähenda see, et Code One halb oleks,? leidis Tõekalju.

Selle suve üheks parimaks valikuks peab Imre aga Karl Madist, kes suutis publikut suurepäraselt haarata. “Oi aegu ammuseid? toimub suure tõenäosusega ka aastal 2008 ning siis juba viiendat korda.

“Üritusel on välja kujunenud oma publik, miks peaks selle siis mõne teise peo vastu välja vahetama,? sõnas Imre.

 Diskorite suvepäevade peaesinejaks oli Mari-Leen, kes hetkel on noorte seas üsna populaarne.

“Maakonna diskorid tegid seekord oma töö hästi ning suutsid rahva ?käima? panna,? kiitis Imre, lisades, et saadud tagasiside põhjal peavad noored diskorite suvepäevi tänavuse suve parimaks ürituseks. Selgi üritusel on tuleval aastal juubel: see toimub kümnendat korda.

Augusti alguses peetud Raadio Elmar 10. sünnipäev oli selle suve publikurohkeim üritus.

“Nii suuremahulist reklaamikampaaniat pole ühelegi Palamuse suvepeole varem tehtud: eetrisse läksid üritust tutvustavad mängud ja intervjuud artistidega ning loositi auhindu,? ütles Imre.

Tema meelest õnnestus ka esinejate valik: laval olid PS Troika ja 2 Quick Start. Ürituse tehnilise külje keerukust ilmestab kasvõi fakt, et 2 Quick Starti heli miksiti kokku kolme helipuldiga.

Hooaja lõpetas traditsiooniline suvelõpupidu ?Hüvasti, suvi?, mis läks korraldaja sõnul üle ootuste hästi.

“Kartsin, et piduliste arv jääb kesiseks, kuna ilm läks nädala alguses külmaks,? tunnistas Tõekalju. “Esinejad, nii Erich Krieger kui ka Niki, olid õnnestunud valik. Erich on minu arvates tore ja tark inimene ning Niki on hetke hittartist.?

Esmakordselt oli Palamusel ka väliskülaline ? Riia suurimate ööklubide resident-DJ Vandal Lätist, kes näitas kohalikest diskoritest hoopis erinevat taset, ent inimesena oli vahetu ja sõbralik.

Positiivne tagasiside

Selle suve põhjal võib öelda, et suvepidudele tullakse juba kogu Eestist.

“Tõenäoliselt on ainsad kohad, kust Palamuse peole ei tulda, Ida-Virumaa linnad Kohtla-Järve, Narva ja Jõhvi. Võimalik, et ka saartelt mitte,? ütles Imre Tõekalju. “Tagasiside on enamasti positiivne, negatiivset on vast üks protsent ning seda ka mitte kogu peo, vaid mingi nüansi kohta.?

Tagasisidet saab korraldaja peamiselt ürituse kodulehe foorumi kaudu või siis rate.ee?s tegutsevatest fänniklubidest.

Korraldustoimkond on seisukohal, et suvepeod toimuvad ka aastal 2008.

“Arvatavasti tuleb siis kasutusele võimsam helitehnika,? avaldas Imre Tõekalju, ent lisas samas kohalike elanike rahustuseks, et helitugevus jääb senisele tasemele. Võimsam tehnika annab lihtsalt võimaluse parandada heli kvaliteeti.

Tänavu olid piletihinnad kõrgemad kui mullu. Ent ega Eestis ühtegi sellist suveüritust enam polegi, kus pilet alla 100 krooni maksaks.

“Jäänuks piletihind mullusele tasemele, tulnuks valida vähemtuntud artiste või kehvemaid tehnilisi lahendusi. Ja ega piletihindade üle nurisetud ka. Tahan tänada kõiki pidude toimumisele kaasa aidanuid ? heli- ja valgusemehi, turvameeskonda ja piletimüügitoimkonda. Personaalne tänu Palamuse vallavanemale Urmas Astelile ja Palamuse vallavalitsusele ning Lõuna Politseiprefektuuri Jõgeva politseijaoskonnale. Suured tänud ka firmadele Jõgeva Kinnisvara ja Opter Arvutid, kes meie suvepidusid sellel aastal toetasid,? sõnas Imre Tõekalju.

Ning loomulikult tänab  korraldusmeeskond kõiki peolisi.

Kohtumiseni järgmisel suvel!

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus