Uksed avas Puurmani noortekeskus

?Sellist vaba aja veetmise keskust on Puurmani noored ammu oodanud,? rõõmustas maja renoveerimistöid korraldanud kohalik ettevõtja ja vallavolikogu liige Aare Käärsoo.

Noorte päralt on majas peosaal, arvutituba, puhkeruum ning peagi ka jõusaal. Mängida saab lauatennist, koroonat ning teisigi lauamänge. Noored ise on juba avaldanud soovi peosaalis tantsutreeninguid läbi viima ja diskosid tegema hakata.

?Usutavasti kujuneb avatud keskus tõsiseks alternatiiviks senisele ?noortekeskusele? – bussipeatusele,? lisas MTÜ Puurmani Noorteühingu juhatusse kuuluv Käärsoo naljaga pooleks.

Noorte oma kätetöö

Keskuse avamisele tulnud noored olid majast silmnähtavalt vaimustuses. Pole ka ime, sest noortekeskuse remontimisel lõid nad õhtuti ja nädalavahetustel ise usinasti kaasa. ?Umbes 25 noort olid pidevalt objektil,? kinnitas teiste seas maja uuendamisele kaasa aidanud Tartu Ülikoolis saksa filoloogiat tudeeriv Tõnu Martis. Abistamas käisid ka laste vanemad.

?Kui lapsed on ise pahteldamise ja värvimise juures ränka vaeva näinud, siis nad ka hoiavad tehtut paremini,? avaldas Martis lootust.

Hoone noortekeskuseks renoveerimist alustas MTÜ Puurmani Noorteühing mullu septembris. Nelja kuuga on ära tehtud silmnähtavalt palju. Vahetatud on aknad ja uksed ning uuendatud küttesüsteem. Värskema väljanägemise said kõik keskuse ruumid. Mööbli ja olmetehnikaga toetasid mitmed Jõgevamaal tegutsevad ettevõtted ja eraisikud.

Maja kõigile

?Arvan, et noortekeskust hakkavad kasutama paljud,? märkis Puurmanis elav Eesti Maaülikooli tudeng Maarja Kask. ?Mitte ainult noored, vaid kõik inimesed, kes soovivad mõnusalt aega veeta. Kasvõi bussi saab soojas ruumis oodata,? leidis ta.

Avamisele tulnud külalised soovisid, et noortekeskuses elu keeks ja et maja aknad alati valged oleksid.

Esialgsete plaanide kohaselt on keskus avatud kella ühest päeval kuni õhtul kella kümneni.

Risto Mets

blog comments powered by Disqus