Üks võidukarikas jäi Põltsamaale

Laupäeval olid võistlustules Põltsamaa kõige nooremad jalgpallurid, kes sündinud 1999-2000. Alagrupis mängisid Põltsamaa poisid hästi. Võideti FC Flora Paidest ja SK 10 Premiumi Tartust, kaotati napilt tugevale JK Merkuur-Juuniorile. Sellega saavutati alagrupis teine koht ja jõuti poolfinaali, kus vastaseks hilisem turniiri võitja JK Maag-Tammeka. Tugev vastane sai kiired väravad ja vastu tuli võtta kindel kaotus. Kahjuks ei jätkunud poistel enam särtsu ka kolmanda koha mänguks ja tuli vastu võtta kaotus FC Elvalt ning tuli leppida neljanda kohaga. Kaks nädalat varem toimunud Viljandi JK Tuleviku poolt korraldatud turniiril saavutas sama võistkond kolmanda koha. Otsustavas mängus võideti Pärnu JK Vaprust. Põltsamaa võistkond mängis koosseisus: Karl-Joosep Kesküla, Sander Saar, Karl Kolts, Janar Maiste, Karl Vilks, Sander Tõnissoo, Mart Toom, Rasmus Rajasoo, Marko Uusküla, Germo Ottender, Sander Pomjalov.

Vabariigi sünnipäeval võistlesid kolmanda ja neljanda liiga meeskonnad. Põltsamaa pani välja kaks võistkonda. Teist meeskonda esindasid nooremad ehk koolipoisid, kes mängivad Eesti meistrivõistlustel A-klassis. Teine võistkond sai alagrupis teise koha võites FC Abjat ja Suure-Jaanit ning kaotas SK 10 Premiumile. Esimene võistkond võitis alagrupi võitudega SK Illi, FC Tabivere ja Koeru SK üle. Nii kohtuti poolfinaalis omavahel, kus peale jäid kogenumad mängumehed. Kolmanda koha mängus võitis Koeru SK Põltsamaa Sport II võistkonna 3:2 ja finaalis võitis Põltsamaa Sport 3:2 omakorda SK 10 Premiumi Tartust. Põltsamaa võidukas meeskonnas mängisid Pelle Päivil, Indrek Valejev, Tauno Anvelt, Sten Viks, Rauno Pikver, Sander Somelar, Taavi Rehemaa, Taavi Salumets, Petro Vido ja Mikk Järviste. Auhinnalauda aitas Põltsamaa Cup-il katta Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp. Tänusõnad veel Felixhalli töötajatele, kes ohverdasid oma puhkepäevad ja olid võistluste läbiviimisel igakülgselt abiks.

Kuu aega tagasi osales meeskond turniiril Nõo Spordihoones. Turniiri korraldas FC Elva ja osales 10 meeskonda. Turniiri võitis Põltsamaa JK Sport, teisele ja kolmandale kohale tulid võistkonnad Lätist. Järgnevad jalgpallivõistlused peetakse Põltsamaal aprillis kunstmuruväljakul ja siis algavad juba Eesti meistrivõistlused.

 Tänavustel Eesti meistrivõistlustel osaleb Põltsamaa Sport meeskonnaga kolmandas liigas ja noortega  A klassis I liigas, C klassis II liigas ja E klassis alagrupiturniiril. Kaks Põltsamaa noorjalgpallurit Henri Kukke ja Eno Lints mängivad U-17 eliitliiga turniiri FC Elva ridades. Ellitliiga alustab juba 02. märtsil. Põltsamaalt pärit Aivar Anniste ja Magnus Martinson mängivad Eesti meistriliigas vastavalt FC TVMK ja Nõmme Kalju ridades ja Indrek Valejev mängib kaasa Soome vabariigi meistrivõistlustel. Põltsamaa Tervis osaleb Eesti meistrivõistlustel tütarlaste D vanuseklassis. Põltsamaa tüdrukud Liis Emajõe ja Triinu Olm mängivad Põlva FC Lootos ridades. Jõgevamaalt osalevad Eesti meistrivõistlustel veel Jõgeva SK Noorus meeste kolmandas liigas ja noortega D-klassi kvalifikatsiooniturniiril. FC Tabivere alustab osalemist esmakordselt meeskonnaga neljandas liigas.

Silvar Luht

blog comments powered by Disqus