Üks tiitel juures

Linnadele igasugu tiitlite andmine on viimasel ajal väga moes. Jõgeva peab raudtee-, jõulu- ja külmalinna tiitli kõrvale nüüd vist ka küüslaugulinna tiitli kuidagi ära mahutama, sest möödunud laupäeval Jõgeval peetud Eesti esimene küüslaugufestival kujunes päris rahvarohkeks ja edukaks.

Kuuekümnekroonine pileti- ja veelgi kopsakam käepaelahind tõtt-öelda suurt usku ürituse kordaminekusse ei sisendanud: palgad pole siinkandis ju kiita ja majanduskriisist räägitakse-kirjutatakse ka iga nurga peal. Aga võta näpust: festivaliplatsi väravas lookles hommikul suisa saba ning puudu ei olnud ei kauplejaist, ostjaist ega esinejatele kaasaelajatest.

Mõned soliidsemad prouad olevat peakorraldaja Aimar Pihlakut lausa kättpidi tänamas käinud: selle eest, et ta rämpskaupa laadale ei lubanud. Nii jäi väärt käsitööle, aiasaadustele ja muule väärtuslikule rohkem “hingamisruumi”. Kuigi tegemist oli küüslaugufestivaliga, oli laada levinuim kaup vist hoopis sibul: platsil ringi vaadates tundus, et kogu Eesti või vähemasti kogu Peipsiääre sibulad on Jõgevale kokku toodud. Mis aga laada- ja peoplatsi endasse puutub, siis spordikeskuse Virtus ümbrust polegi varem vist nii nutikalt ära kasutatud kui küüslaugufestivalil.

Jääb üle loota, et küüslaugufestivali edasine saatuski soodsaks kujuneb: Jõgeva-sugusele väikelinnale tuleb ju kasuks iga võimalus välja paista. Kõrgematele jõududele tundus küüslaugufestival igatahes meelepärane olevat: vihm pidu rikkuma ei tulnud. 

2. september 2008

blog comments powered by Disqus