Üks ettevõte jälle vähem

Tänasest on Jõgeva taas ühe ettevõtte võrra vaesem, sest ligi kümme aastat tagasi avatud tehnikapood sulges uksed. Veel eile tehti poes viimased ostud ning üks etapp Jõgeva kaubanduses sai ajalooks. Kui esialgu kandis koduelektroonikapood nime Entre, siis 2013. aastal liiguti kaubamärgi Expert alla.


Põhjusi tehnikakaupluse sulgemiseks võib olla mitmeid. Nendest üks oli selge: Tartus avati uus kauplus ning seetõttu oli vaja kauplustevõrgustik üle vaadata. Spekuleerida võib palju. Võib mõelda, kui ettevõtjasõbralik vald on ja kui väga pingutatakse selle nimel, et ettevõtlus maakonnas päris välja ei sureks. Kui pole ettevõtlust, pole põhjust siia külla, veel vähem elama tulla.

Selline olukord muudab väikeettevõtjad murelikuks. Lisaks pingelisemale võistlusele internetiostlemisega, tuleb mõelda, kuidas tulla toime olukorras, kus suur osa väikelinna elanikest sõidabki suuremasse linna tööle või lausa elama. Sellistes tingimustes peavad poeomanikud kasvõi nahast välja pugema, et vabaturul ellu jääda. Ja kui selle kõige leevendamiseks samme ei astuta, jäävadki ettevõtted kummituslinna kombel tühjaks.

Mis tehnikakaupluse asemele tuleb, ei oska veel keegi öelda. Kuigi huvi on hoone vastu tuntud, jäi selle omanik esialgu tulevikust rääkides kidakeelseks. Võib-olla ongi vara uusi plaane paika panna, kuid sellest hoolimata tasub samm tagasi astuda ja mõelda, kuidas maakonna ettevõtjaid toetada ja mida teha, et väikelinn elanikest ega äripidajatest päris tühjaks ei jookseks.

blog comments powered by Disqus