Ujumine tõi mitut moodi kasu

Meie kodumajale on valmimas juurdeehitis ning sellele oleks tulnud nagunii välisuks osta. Nüüd saame selle tasuta,” rõõmustas Võikvere taluperenaine Airi Riiman möödunud reedel, kui võttis Kuremaa ujula fuajees vastu tõendi ujula kevadloosimise ühe peaauhinna, metallukse võitmise kohta.

 

Tormas tegutseva OÜ Rauduks poolt välja pandud ukse võitis tegelikult hoopis Airi Riimani poja Marko võetud loos ning poiss oli ka koos emaga auhinda vastu võtmas. Ust ennast neile muidugi kohe üle ei antud, sest see tuleb alles vastavalt ukseava mõõtudele valmis teha.

Poiss käis siin kohustuslikku ujumise algõpet saamas ja iga kord lasksin tal ka loosi võtta. Nii see võit tuligi,” ütles Airi Riiman.

Vajalike asjadega läksid koju teisedki suuremate auhindade saajad. Vaiatulane Juri Širjajev rõõmustas näiteks väga bensiinimootoriga muruniiduki üle, mille pani välja AS Perevara. Senine elektriline on ju tükk maad tülikam kasutada, sest juhe kipub pidevalt jalgu jääma. Kristjan Laidver oli aga väga õnnelik massiivse kunstipärase aialauakomplekti üle. Loosiauhinnad olid loterii toimumise ajal ujula fuajees väljas ning seda Taavi Pirgi meisterdatud aialauakomplekti oli Kristjan Laidver imetlenud nii ujuma minnes kui sealt tulles. Kuni lõpuks võttis looside hulgast just selle, mis ihaldatud võidu tõi.

Nüüd võin lauakomplekti Kuristale maakoju viia,” ütles Kristjan Laidver.

Ujula fuajeesse välja sätitud auhindade hulgas muutus erilise imetluse objektiks ettevõtja Vaido Laurimäe poolt annetatud lehisepuidust aialaud.

Seda silitati siin nii palju, et laud hakkas tõrva välja ajama ning meil tuli seda puhastada. Pildistajaid oli ka kõvasti: eks mõnigi loodab, et suudab ise niisama ilusa asja valmis teha,” ütles Kuremaa ujula juhataja Raivo Tralla.

Peavõitude piduliku üleandmise ajal seda lauda kahjuks enam näha ei saanud, sest võitja Aili Soolepp oli avaldanud tungivat soovi see varem ära viia: tal oli seda ühe koduse ürituse jaoks tarvis.

Rahvas elevil

Ujumas käies auhindu võita on Kuremaal ennegi saanud. Kahel varasemal hooajal korraldati loterii jõulude paiku, seekord lükkus ettevõtmine kevadele.

Paljud külastajad hakkasidki juba jõulude ajal pärima, kas seekord loosimist ei tulegi,” ütles ujula administraator Kai Lippur. Loosimine ajab rahva ikka päris elevile.”

Rahva ujulasse meelitamiseks loterii korraldamise mõtte käiski omal ajal välja Kai Lippur. Ainult et kui tema pidas silmas tasuta ujulakülastuste ja veel mõne väikese asja väljaloosimist, siis ujula juhataja Raivo Tralla andis ettevõtmisele hoopis vingemad tuurid: käis läbi hulga tuttavaid ettevõtjaid ning kogus tänu nende lahkusele kokku 350 suuremat ja väiksemat auhinda. Niisama palju tehti ka loteriipileteid, sest ujulaloteriil kehtib põhimõte, et iga loos võidab. Teisel aastal oli võite juba üle 700 ja tänavu üle 900. Pilet maksis tänavu kolm eurot ja neid said osta vaid ujula külastajad.

Raivo Trallal on ettevõtjate hulgas palju tuttavaid ja ta on hea suhtleja,” ütles Kai Lippur. Tänu sellele saamegi teha nii võituderohkeid loteriisid.”

Kai Lippuri sõnul panid loteriile tugevasti õla alla OÜ Tehnikatäht Jõgeva Entre kauplus, Nivea tooteid maale toov firma Beiersdorf, Decora, kohalik firma Baltic Log Expert ja paljud teised. Loteriiga teenitud summad aitavad aga ujulal lappida mõningaid eelarveauke. Näiteks vajab väljavahetamist ujula külalistemaja voodipesu. Teha on vaja ka mõningaid pisiremonte ning haljastustöid.

Toetajad on ise fännid

Ettevõtjad, kes ujula loteriid toetasid, on enamasti ka ise ujula sagedased kasutajad.

Ujulas käin minimaalselt kord nädalas ja saunakorrad broneerin tavaliselt terveks hooajaks ette,” ütles Marek Saksing, kes koos sõprade-ettevõtjatega pani loosiauhindadeks välja asjalikke tööriistu, nagu elektriline hekipügaja, käi jne. Ettevõtja Vaido Laurimäe tõdes, et tema õppis korralikult ujuma alles viis aastat tagasi, ent nüüd eelistab seda teistele treenimisviisidele, sest ujumine annab vormis püsimiseks piisava koormuse lühima ajaga.

Jalgrattaga sõites või joostes kulutaksin treenimiseks liiga palju aega, aga seda on mul napilt. Käin suvel pidevalt ka Aidu järves ujumas,” ütles Vaido Laurimäe.

Taavi Pirk, kes peale kahe aialauakomplekti tõi loteriiauhindadeks ka aiasilte ja mänguasju, nentis, et tema kodule lähemates spordisaalides, täpsemalt Palal ja Mustvees on pallimänguseltskonnad kahjuks kooskäimise lõpetanud, nii et nüüd peab ta nii või naa Kuremaal trennis käima, ning kui selline võimalus juba olemas, siis läheb ta loomulikult pallisaalist pärast veel ujulasse. Ujumine on selles mõttes hea, et treeningutesse võib ka vahesid sisse jätta. Kui pärast pausi uuesti ujuma tuled, ei jää lihased valusaks,” ütles Taavi Pirk.

Mitu auhindu annetanud ettevõtjat, nagu Marek Saksing, Alo Teder, Ain Viik ja Tiit Maripuu on üksiti Jõgeva vallavolikogu liikmed. Neid ajendas ujula loteriid toetama juba teatav vastutus vallale kuuluva ettevõtte hea käekäigu eest. Taavi Pirgi meelest on aga tähtis ka eri piirkondade koostöö.

Maakond ei arene, kui igaüks oma nurgas nokitseb ega tee teistega koostööd,” nentis Taavi Pirk. Loodan, et kui mina kunagi oma loteriid tegema hakkan, siis on Raivo Tralla nõus omakorda seda toetama.”

Kõige tähtsam on aga ikkagi see, et inimesed sporti teeksid ja sel moel oma tervist tugevdaksid,” arvas Vaido Laurimäe. Kui mõne asja loteriiauhinnaks annetamisega saab inimesi sportima innustada, siis tasub seda kindlasti teha.” 

Kuremaa ujula kevadloterii suuremaid auhindu võitsid:

Valdur Lääne — elektrikäi

Aili Vandler — aiakäru

Inge Jõgi — elektriline hekipügaja

Airi Riiman — metalluks

Kristjan Laidver — aialaua komplekt

Vambola Väljaots — fotoaparaat

Kaja Laumets — tööriistakomplekt

Juri Širjajev — muruniiduk

Aili Soolepp — lehisest aialaud

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus