Uisumaratoni toimkonnad said eestvedajad

 

Mustvees peetud Kalevipoja V Uisumaratoni nõupidamisel otsustati, kes hakkavad juhtima toimkondi 2. veebruariks kavandatud sündmuse ettevalmistamisel ja läbiviimisel.

Kalevipoja V Uisumaratoni organiseerimistoimkonna esimehe, Jõgeva maavanema Viktor Svjatõševi sõnul said erinevate valdkondade eest vastutavate toimkondade juhtideks inimesed, kellel on eelnevad kogemused rahvarohke spordisündmuse organiseerimisel.

“Maratoni õnnestumisele on alati oma panduse andnud Mustvee linnavalitsus ja Kasepää vallavalitsus. Ootame nendega head koostööd ka sel aastal,” ütles ta.

“Selleks, et Peipsi järve jääl maratoni turvaliselt läbi viia, on tarvis, et minimaalselt -10 kraadine temperatuur püsiks vähemalt nädal enne võistluse algust. Ilmas ei saa kunagi lõplikult kindel olla, kuid oleme optimistid ning teeme kõik endast sõltuva, et  maraton toimuks,” kinnitas Jõgevamaa spordiliidu Kalju tegevjuht Uno Valdmets, kes on maratoni peakohtunik.

“Viimase nädala sulast on olnud ka sedavõrd kasu, et Peipsil sulas lumi. Jääkihi paksus on 25 sentimeetrit ja sellel võib liikuda jalgsi, mootorsaaniga ja ATV-ga . Nüüd tuleb oodata, et ilm külmeneks ja jää kasvama hakkaks,” ütles Viktor Svjatõšev, kes lisas, et tänavuse uisumaratoni toimumispäevaks valiti 2. veebruar seetõttu, et hilisematele nädalavahetustele on plaanitud mitmed olulised spordi- ja kultuurisündmused.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus