Ühtelaulmise dirigendid ja repertuaar teada

20. augustil, Eesti iseseisvuse taastamise 19. aastapäeval toimub üle-eestiline Ühtelaulmine, mida rahvasuus on hakatud juba digilaulupeoks kutsuma. Nüüdseks on teada ka need kaheksa laulu, mida Ühtelaulmisel laulma hakatakse, ning kaheksa nimekat dirigenti, kes neid telesilla vahendusel Põltsamaa Sõpruse pargist juhatama hakkavad.

Esitatav repertuaar on Ühtelaulmise kunstilise juhi Hirvo Surva sõnul valitud meie laulupidude lemmiklugude hulgast, mida enam-vähem iga eestlane teab ja kaasa laulda oskab. Esitamisele tulevad Ü. Vinteri „Laul Põhjamaast”, F. Saebelmanni „Kaunimad laulud”, K. A. Hermanni „Kungla rahvas”, R. Eespere „Ärkamise aeg”, M. Härma „Tuljak”, P. Sarapiku „Ta lendab mesipuu poole” ja A. Kunileiu „Sind surmani”. Neile lisandub veel spetsiaalselt selle sündmuse jaoks loodud „Ühtelaulmine”, mida esitatakse Celia Roose eestlaulmisel.

Koore hakkavad Sõpruse pargist juhatama Ants Soots, Ants Üleoja, Alo Ritsing, Triin Koch, Elo Üleoja, Raul Talmar, Kuno Areng ja Hirvo Surva.

“Mul on hea meel selle üle, et Ühtelaulmise dirigeerimiseks on andnud oma nõusoleku nii väärikas dirigentide koosseis,” ütles kultuurisündmuse idee autor Arlet Palmiste.

Üksnes telekaamerate ees dirigendid Sõpruse pargis dirigeerimisliigutusi tegema ei pea, vaid neil on seal juhatada ka reaalsed koorid: eestlaulja seisuses valikkoorid, kelleks on Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, Revalia Meeskoor ja Segakoor HUIK! Samuti kogunevad Sõpruse parki Põltsamaa piirkonna koorid ja teised laulda soovijad.

Ühtelaulmise korraldaja ja selle teleülekande produtsendi Artur Talviku sõnul kantakse Põltsamaalt pilt Kanal 2 teleülekande vahendusel üle kogu Eestimaa ning samal ajal sadadesse erinevatesse Eesti paikadesse kogunevad koorid ja muidu lauluhuvilised saavad kaheksat laulu reaalajas dirigentide taktikepi all kaasa laulda. Sajast korraldajate poolt valitud kohast tehakse omakorda internetiülekanne ja kõik need 100 akent kuvatakse Tallinnas kesksel väljakul suurel ekraanil.

Korraldajad tuletavad meelde, et endiselt on käimas laulupunktide registreerimine. Oma peoplatsi saab kirja panna aadressil www.elion.ee/laulmine kuni 10. augustini 2010. Peoplatsi registreerimine on vajalik selleks, et kõik huvilised teaksid, kuhu tulla, et ülemaalisest aktsioonist osa võtta.

Kodulehelt www.elion.ee/laulmine või Facebook’i leheküljelt Ühtelaulmine saab vaadata ka esitamisele tulevate laulude ja neid juhatavate dirigentide nimekirja. Ühtelaulmine lõpetatakse üle-eestilise Kaerajaani tantsimisega.

Ühtelaulmine, mis liidab Eesti kaks olulisemat kaubamärki, laulmise ja IT, on Eetriüksus OÜ, Kanal 2 ja Elioni koostööprojekt.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus