Ühisgümnaasiumi lapsed kogusid raha Elistvere loomapargile

Teisipäevasel sõbrapäeval müüsid Jõgeva Ühisgümnaasiumi õpilased koolis omavalmistatud küpsetisi. Saadud raha annetati seekord Elistvere loomapargile.

 

Heategevusliku müügipäeva idee tuli seitsmenda klassi tütarlastelt Marilinilt, Kätlinilt ja Laura-Liisalt. “Otsustasime raha just Elistverele annetada, sest see asub siinsamas meie maakonnas ning abi läheks oma kodukandi heaks,” ütles Marilin Kuusik. Tüdrukute kinnitusel oli neil hea meel, et nii paljud müügipäevast  aktiivselt osa võtsid ning olid nõus saadud tulu heategevuseks annetama.

Ühisgümnaasiumi aulas oli teisipäeval ligi kakskümmend müügipunkti, kus pakuti peaasjalikult omavalmistatud küpsetisi. Aula seinu kaunistasid õpilaste kunstitööd Elistvere loomapargist. Müügisaal oli avatud vahetundide ajal ning ostjaid liikus seal siis pidevalt. Osteti soovist head teha ning muidugi seepärastki, et midagi maitsvat põske pista.  

Sõbrapäeval sõbralikud hinnad

Heategevus pole ühisgümnaasiumi lastele kaugeltki võõras. Möödunud aastal koguti heategevusliku müügiga raha Jaapani tsunamiohvrite abistamiseks ja selle abi toimetas sihtpunkti Punane Rist. Tol korral küündis rahasumma veidi üle saja euro, mis on nii väikese kooli laadapäeva kohta üsna tubli tulemus. Sõbrapäeval küpsetisi müünud Anna-Liis, Triinu ja Annabel rääkisid, et on ka varem heategevusega tegelenud. Kolmanda klassi tüdruk Anna-Liis rääkis, et viis enne jõule Jõgeva Kunstikooli mänguasju, kui seal heategevuskampaania korraldati. Triinu ja tema vanemad on raha annetanud Haapsalu lastekodulastele. Ka teise klassi tüdruk Annabel kinnitas, et on vanematega heategevuseks raha annetanud, kuigi talle hetkel ei meenunud, milleks tookord raha koguti.

Juba on plaane tehtud ka sügiseks. Ka siis tahetakse loomakaitsepäeval heategevuslik müük korraldada ja eestvedajateks on taas samad neiud, kes praegu seitsmendas klassis õpivad. “Kui sel korral annetasime raha kodukandi loomapargile, siis sügisel anname müügitulu tõenäoliselt Tartu kodutute koerte varjupaigale,” rääkis Marilin Kuusk.

Päeva lõpuks said pea kõik müüjad oma kaubast lahti. “Maiustuste hinnad olid üsna kliendisõbralikud, seepärast ostetigi nõnda palju. Pealegi olid küpsetised ka väga maitsvad,” kinnitas kooli huvijuht Gaja Mäesepp ning lisas, et kiidusõnad on ära teeninud ka vanemad, kes oma lapsi aitasid. 

Hinnad laadal olid tõesti üsna sõbralikud, iga toode maksis kuni kakskümmend viis senti, olgu see siis küpsis, kukkel, muffin või tops mahla. Elistvere loomapargi toetuseks kogunes 94 eurot.   

Tänutäheks ekskursioon

Elistvere loomapargi juhataja Sirje Saul avaldas siirast heameelt, et lapsed neid meeles pidasid.

“Me töötame RMK alluvuses ja sageli ei panda meid abivajajatena tähele. Seepärast ongi väga hea meel, kui on veel inimesi ja ühendusi, kes ise meile vabatahtlikult abi pakkuma tulevad,” ütles loomapargi juhataja.

Loomapargi töötajad pidasid nõu ja soovitasid, et lapsed võiksid  osta kogutud raha eest karule jõhvikaid ja oravatele pähkleid. “Taimne toit on kevadel karul peamine, et ta oma seedimise uuesti käima saaks. Karu magas meil küll talveund vahelduva eduga, kuid kevade saabudes pakume talle esmalt ikka jõhvikaid,” rääkis Sirje Saul. Ta ütles ka, et tänutäheks

abi eest korralab loomapark kooliõpilastele Elistveres tasuta ekskursiooni. Lepiti kokku, et ekskursioonile lähevad müügipäeva eestvedajad ja tublimad loomapargi-teemaliste piltide joonistajad, kokku umbes kümmekond last.

Joonistustest, mis müügipäeval ka aula seinu kaunistasid, köidetakse kokku raamat ning seegi kingitakse Elistvere loomapargile. Ekskursioon saab ilmselt teoks kolmanda õppeveerandi lõpus.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus