Üheskoos saavutame parima

Kell tiksub jõudsalt viimaseid tunde aastavahetuseni. Peatselt astume üle uue aastakümne lävepaku, seekord siis eurolävepaku.

Tükk maad enne aastavahetust maha sadanud lumi on küll kaunis ja meeleolu loov, kuid pannud proovile paljude ametkondade võimekuse tavapärasest keerulisemas situatsioonis toime tulla. Oleme jätkuvalt looduse meelevallas, kus hakkama saamine sõltub paljugi meie endi teadlikkusest, mõistlikust käitumisest ja üksteise toetamisest.

Tänane Jõgevamaa vajab arenguks omavalitsuste vahelist head koostöötahet, kooskõlastatud tegevusi avaliku sektori teenuse pakkumisel, tulubaasi, mis võimaldab omavalitsustele pandud kohustuste täitmist, riigipoolsete abimeetmete rakendamist majanduse elavdamiseks, ettevõtlikke inimesi, uusi ettevõtteid ning olemasolevate jätkusuutlikkust.

Sellist eesmärki täidab Jõgevamaa arengustrateegia 2020+ koostamine ja elluviimine.

Ajalehe Äripäev andmetel olid maakondade võrdluses Jõgevamaa ettevõtjad ainsad, kes viimasel kolmel aastal kergitasid nii käivet kui kasumit. Edetabeli tippu jõudsid Kaavere Agro OÜ, MO-Puit Jõgeva AS ja Vooremaa Teed AS. 

Aastaid on meil räägitud haldusreformi vajalikkusest. Reformid on kindlasti vajalikud, kuid esmajoones näen piiride kaotamise vajadust meie endi peas. Alles siis on võimalik astuda järgmine samm. Omavalitsuste piirid tuleb  lähemas tulevikus ületada eelkõige hariduse valdkonnas.

Turismil Jõgevamaal on arenguruumi küllaga. Ometi on olulisemad pärlid leidnud äramärkimist. Nii tunnistati SA Lõuna- Eesti Turismi poolt korraldataval konkursil „Ehe Lõuna-Eesti“ 2010. aastal parimaks turismiobjektiks laste mängumaa Vudila Kaiaveres ja parimaks turismisündmuseks Suur Paunvere Väljanäitus.

Jätkuvalt tegutsevad aktiivselt MTÜ-d ja külaseltsid. Positiivne näide külaelu edendamise kohta on Kamarist: Liia Lust pälvis Eestimaa uhkuse tiitli. Rõõmustab, et keerulisel ajal on omavalitsustel jätkunud tahet investeerida EL struktuurfondide ja teiste fondide toel. Valmisid SOS Lasteküla Põltsamaa peremajad, Põltsamaa noorte- ja elukestva õppe keskus, Palamuse Gümnaasiumi juurdeehitis ja energiasäästlik vallamaja, Jõgeva lasteaed Rohutirts, Puurmani loss, Mustvee töötuba, Torma Põhikool. Maakonna rahvakultuuritraditsioone hoiab iga-aastane Jõgevamaa laulu- ja tantsupidu. Sõpruse pargis peetud Ühtelaulmine pani hingekeeled helisema ja tegi südame soojaks terves vabariigis. Spordivaldkonnas toon esile  Eesti Olümpiakomiteega sõlmitud lepingu, mis võimaldas Jõgevamaal luua spordimeisterlikkuse treeninggrupid.  Enim tähelepanu pälvinud spordisündmusteks maakonnas olid Bigbank Kuldliiga etapp Jõgeval, Kalevipoja III Rattamaraton Kuremaal, Kalevipoja V Rulluisumaraton Kasepääl, Eesti maavõistlused noortele vabamaadluses ja sumos Põltsamaal, Kuldne 1500 m kiiruisutamises Adaveres, võistlused Piiroja rallikrossiraja.
Lisaks mugavale bussijaamale avati taas Jõgeva raudteejaama ooteruum, selleks pani õla alla ka maavalitsus.

Aasta alguses alustatakse Jõgeva-Tartu maanteel Kaareperes raudteeviadukti ehitust, mis parandab oluliselt liiklusohutust.

Jõgeva maakond jääb kestma, kui loome siin keskkonna, kus me soovime elada, kodu rajada, lapsi kasvatada. Üheskoos pingutades jõuame rohkem ja paremini.

Meeldivat uut aastat!

VIKTOR SVJATÕSEV, maavanem

blog comments powered by Disqus