Ühenduse Epp liikmed tõid Metsatarekese lastele kingitusi

Neljapäeval külastasid  Siimusti lastekodu  Metsatareke Eestimaa Rahvaliidu naisteühenduse Epp Jõgevamaa organisatsiooni liikmed, kes tõid  kingituseks raamatuid ja mänguasju. Mõttevahetusel oli kõneaineks ka lastekodu ruumikitsikus, mis tingitud ka lastekodulaste arvu pidevast suurenemisest.

Jõgevamaa Eppude eestvedaja, Torma vallavanem Riina Kull andis lastekoduperele üle enam kui poolsada raamatut ja mitmesuguseid  mänguasju, mis mõeldud erinevas vanuses poistele ja tüdrukutele. “Möödunud aastal tekkis Eestimaa Rahvaliidu naisteühenduse Jõgevamaa organisatsioonil mõte Metsatarekese lastele raamatuid osta või oma kodustelt riiulitelt otsida. Ettevõtmisega ühinesid ka mitmed naised, kes pole Rahvaliidu liikmed. Nüüd tulime raamatuid kinkima juba teist korda ja ühtlasi tõime kingituseks ka mänguasju, ” rääkis ta.

“Arvatavasti pole raamatud lastekodulastele nii kättesaadavad kui tavalises kodus elavatele lastele. Seepärast tõimegi pildiraamatuid, muinasjutte, seiklus- ja põnevusjutte, aga ka populaarteaduslikke raamatuid, millest kasvav inimene uusi teadmisi saab.  Usutavasti leiab iga laps endale meelisraamatu, ” ütles külaskäigul osalenud Rahvaliidu fraktsiooni aseesimees Mai Treial.

“Kingituste toomisega  ei taha me toonitada oma erakondlikkust. Tegemist on inimliku üritusega,” kinnitas ta.

“Kõik meeldiva üllatuse teinud külalised on meie majja alati  väga oodatud, ” ütles lastekodu “Metsatareke ” juhataja Marika Tekkel, kes koos sotsiaalpedagoog Vaike Makarevitshiga külalistele lastekodu peremaju tutvustas.

“Metsatareke on ainus lastekodu Jõgevamaal. Ringkäigul ja sellele järgnenud mõttevahetusel selgus, et seoses lastekodu vajavate laste arvu suurenemisega tuleks Metsatarekesele ehitada veel üks peremaja või planeerida praegusele peremajale juurdeehitis, “  avaldas arvamust Mai Treial.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus