Ühe spordimehe läbimurre

Jõgeva jäähokimängija Harri Koll sai möödunud pühapäeva õhtul kutse Eesti koondisse, mis lendas eile Inglismaale, kus juba täna algab 2022. aasta Pekingi taliolümpiamängude valikturniir nelja meeskonna osalusel. Kahtluseta on see suur tunnustus 21-aastasele noorele hokimehele, kes tänavu mängib Eesti tugevaimas klubis Tartu Välk 494. Tunnustusele lisab kaalu tõsiasi, et kodusest Eesti liigast on koondisekutse saanud seekord vaid neli hokimeest.


Viisteist aastat tagasi isa kõrval Jõgeval Kaido Poomi juurde hokitrenni läinud noormees on viimastel aastatel töötanud teadlikult selle nimel, et jõuda Eesti esindusmeeskonda ja saada endale korralik profileping. Seni oli ta mänginud Eesti järelkasvumeeskondades, nüüd siis tuli järgmine aste. Nii on Harri Koll aastaid liikunud edasi suunas, kus iga järgnev samm on toetanud eelmist.
Jõgevalt tuule tiibadesse saanud hokimees liikus sportliku arengu huvides õigel ajal suurematesse keskustesse, kus sisemine konkurents on tugevam ja treeningutöö efektiivsem. Tartu ja Kohtla-Järve aastate järel jõudis Harri Koll ühena vähestest eestlastest USAsse, kus tegi resultatiivse ründemängijana kolmel hooajal ilma sealses juunioride liigas.
Nüüd tagasi kodus olles on ta jõudnud uue tähiseni. Pealegi on ta läbi ajaloo esimene Jõgeva hokimees, kes mänginud Eesti koondise eest olümpiamängude valikturniiril. Kindlasti on tema edu taga sportliku perekonna taust, kus Eesti kergejõustikukoondisse on kuulunud nii ema Piret kui ka isa Hanno ja sinna kuulub riigi teivashüpperekordiomanikuna ka õde Reena.

blog comments powered by Disqus