Ühe mütsi all

Tourest tuleb juba järgmisel nädalal. Ja paremat messi veel suurema külastajate arvuga Eestis lihtsalt pole. Sellepärast võiksid kõik turismiettevõtjad, kel vähegi huvi oma puhkekohta või puhkeatraktsioone tutvustada, korra messile põigata.

Ja kõik need, kes nõuks võtnud majanduslangusest oma ettevõtmise tutvustamisega jagu saada, peaksid järgmise nädala lõpus Tallinnas olema. Jõgevamaalt minnakse, nagu ikka viimastel aastatel, ühe mütsi all ehk ühise pinnaga.

Turisminduses tuleb talvel üsna aktiivselt oma puhkamis- ja lõõgastusvõimalusi müüma hakata, muidu jääb suvine teenistus üpris kasinaks. Kui kaaskodanikel pole raha Kanaaridele sõitmiseks, siis naabermaakonda sõita ikka jõuab. Soomlased-rootslasedki peavad kasinamaks jäänud sissetulekute tõttu naabrite juures puhkamisega leppima. Eks pakkugem siis neilegi üht-teist!

Meil ju tegelikult on, mida spaadest ja sanatooriumidest tüdinenud naabritele pakkuda! Oluline on kindlasti Kalevipoja temaatika ja samuti Kratiküla. Külmalinna jõuluvana ja küüslaugusupp sobivad ka. Palamuse  Oskar Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum kavatseb messil osaleva seltskonna atraktiivseks muuta vanaaegse koolipingi, gloobuse, aga ka rahvaga suhtleva Köstri ja Liblega. Seoses 40 aasta möödumisega filmi Kevade valmimisest tutvustatakse ka muuseumis tekkinud ideed teha samanimeline lühifilm, kuhu kutsutakse kaasa mängima mitmete koolide õpilasi.

Ja Jõgevatreff on nii kõva sõna, et Igor Ellissoni juhtimisel tegutseva motomatkajate klubi MC Jõgevata ei oskaks maakonna boksi ette kujutadagi. Esimest korda saab messil ülevaate Kassinurmes korraldatavast Mütofestist.

Kes puhkamiseks kohta otsib, sel tasuks messilt läbi minna — ideid saab sealt kindlasti.

3. veebruar 2009

blog comments powered by Disqus