Ühe ajastu lõpp

Just nii võib öelda Jõgevamaa Spordiliidu Kalju viimase üldkoosoleku otsuste kohta. Pea kolmkümmend aastat maakonna spordielu juhtinud ja vedanud Uno Valdmets otsustas kõrvale astuda ning anda teatepulga üle nooremale mehele, Toomas Klaarmanile. Läbi nelja kümnendi seisis Kalju igapäevaste tegemiste eesotsas Põltsamaa mees Valdmets. Presidendid vahetusid, samuti juhatused, kuid tegevesimees tegi oma tööd.

Kõik see on vaid tunnustuseks kauaaegse spordijuhi tegevusele. Mitugi maakonna spordiinimest on öelnud, et Kalju ja Jõgevamaa sport on Valdmetsa nägu. See on suur tunnustus mehele, kes parimas usus ja tahtmises on seda rasket ja keerulist vankrit läbi aastate vedanud. Olnud Kalju sünni juures, andnud juhtimise üle maakonnakeskuse meestele ja pidanud taas tulema päästma keskset spordiorganisatsiooni.

Kui algaastatel oli palju kahtlejaid spordiliidu vajalikkuses, siis kolmekümne aastaga on suudetud ennast üles töötada ja tõestada enda vajalikkust päikese all. Jõgeva võib olla uhke, sest Kalju on üks tegusamaid maakonnaliite üle Eesti. Ka omavalitsused on mõistnud spordiliidu olemasolu väärtust ning olnud aastate jooksul head koostööpartnerid.

Seetõttu on Kalju üle elanud ka haldusreformi tuuled, mis enamik omavalitsusi Jõgevamaalt ajalukku pühkisid. Nüüd jääb vaid üle loota, et uus tegevjuht ja juhatus eesotsas presidendiga liitu sama toimekalt edasi viivad. Ellu tuleb uuendusi ja täiendusi, sest iga asi vajab kaasajastamist ja värskendust, olgu ta nii hea kui tahes. Ajaga tuleb kaasas käia ning seeläbi saab vaid tugevamaks muutuda.

blog comments powered by Disqus