Ugala ja Pärimusmuusika Ait ootavad külla

Homme mängitakse Ugalas viimast korda lavastust „Keisri hull“, mille tegevus toimub Võisiku mõisas — ajaloolisel Viljandimaal, praegusel Jõgevamaal.  

Lugu kunagisest Võisiku mõisahärrast Timotheus Eberhard von Bockist ja tema naisest Ewa Catharinast on lavale toodud eesti kirjandusklassiku Jaan Krossi romaani ainetel. „Keisri hullu“ lavastaja Peeter Tammearu kehastab ise ka lavastuse nimikangelast, tema naise rollis on Triinu Meriste. 

Ugala pakub vabastavat naeru

26. veebruaril esietendub Ugala suures saalis Edward Taylori komöödia „Majandustõus ehk kohe käib pauk“. Tegevus toimub kõrge euroametniku luksuskorteris Pariisis. Ametnik on just saabunud Londonist, et valmistuda valimisteks, mis peaksid ta viima Euroopa majandusametnike absoluutsesse tippu. Valimiste-eelsel õhtul läheb aga sassi kõik, mis sassi minna annab. Loetud tundide jooksul saavad ses luksuskorteris kokku just need, kes mingil juhul kokku ei tohiks saada, segi lähevad uksed, naised, armukesed ja kostüümikohvrid.

iii

Publikule tõotab tulla õhtu täis vabastavat naeru, sest täpne ja hoogne liikumine,  mis selle lavastuse juures on väga oluline, on garanteeritud. „Majandustõusu” on lavastanud Oleg Titov, mängivad Arvi Mägi, Vilma Luik, Aarne Soro, Peeter Jürgens, Carita Vaikjärv, Triinu Meriste ja Margus Vaher. 

Ait jätkab kontsertkohtumistega

Viljandi Pärimusmuusika Ait jätkab igakuiste Omakultuuriakadeemia kontsertkohtumistega, mis toovad huviliste ette tähelepanuväärseid inimesi, kes on ühel või teisel moel seotud pärimuskultuuri ja/või muusikaga.

iii

Täna algusega kell 18 on Aida väikeses saalis kontsertkohtumine vanamuusiku Taivo Niitvägiga. Huvilistel on võimalik külalisele küsimusi esitada, juttu juhib Sofia Joons.

iii

Homme algusega kell 13 toimub päevane kontsertkohtumine Võrumaa lõõtsameestega. Eeskätt pensionäridele mõeldud sarja teisel kontsertkohtumisel on publiku ees tuntud Võrumaa lõõtsamehed Heino Tartes ja Tarmo Noormaa.

Savernast pärit Heino Tartes on südameasjaks võtnud lõõtspilli ajalooga tegelemise ja ta vestleb mahlakas murdekeeles oma teekonnast lõõtsade juurde. Ühes Tartesega astub lavale ka Tarmo Noormaa — noor Võrumaa lõõtsamees, kes oma laia pärimusmuusikaalase silmaringiga on mitmeid aastaid Viljandi Pärimusmuusika Festivalil programmijuhi ametit pidanud.

12. veebruaril kell 19 astuvad Aida suurel laval üles Marko Matvere ja Margus Põldsepp. Nende ühiskontsert kannab nime “Sõbrad sõiduvees” ja lauljad esitavad  tuntud ja tundmatuid lugusid nii Väikeste Lõõtspillide Ühingu kui Untsakate repertuaarist.

iii

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus