U15 meeskond tõi Jõgeva Tähele tänavuse esimese meistritiitli

Möödunud nädala reedel selgitasid Virtuse spordihoones Eesti saalihoki meistrivõistluste medalivõitjad U15 vanuseklassi meeskonnad. Kui kahe noorema vanuseklassi meistrivõistlustel läks võit SK-le Noorus ning Jõgeva meeskonnad pidid leppima pronksmedalitega, siis nüüd võitis Jõgeva SK Tähe 99 kindla esikoha. Poolfinaalis alistati Paide-Järva SHK 12:3 ning finaalis EMÜ SK 5:1.

U15 vanuseklassi meistrivõistluste põhiturniiril tegi kaasa kaheksa võistkonda. Lõunagrupis kogusid nii Jõgeva Tähe kui ka EMÜ SK 15 punkti ja viiki jäid ka omavahelised mängud. Tartus võitis EMÜ 5:1 ning Imaveres Tähe 8:2. Parem väravate vahe andis siiski esikoha ning otsepääsu poolfinaali Jõgeva Tähele. Lõunagrupi kolmas oli 6 punktiga Paide-Järva SHK ja neljas punktita jäänud Tamsalu/Valga võistkond. Põhjagrupis võitis Sparta Team Automaailm kõik kuus kohtumist ja kogus 18 punkti, Jäneda SK sai 12 punktiga teise, SK Noorus 3 punktiga kolmanda ning Saku Fortuna samuti 3 punktiga neljanda koha.

Paide vastupanu rauges pärast pausi

Kohamänge alustati reedel veerandfinaalidega, kus edukamad olid lõunagrupi võistkonnad. EMÜ SK alistas kindlalt 12:2 SK Noorus ning Paide-Järva SHK oli tulemusega 6:1 üle Jäneda SK-st. Kui nädal varem jõudsid kaks aastat nooremate hulgas kohamängudel finaali põhjagrupi kaks edukamat, siis U15 vanuseklassis oli olukord vastupidine. Ka poolfinaalides saatis nimelt edu lõunagrupi paremaid: EMÜ alistas tasavägises mängus 2:1 Sparta Team Automaailma ning Jõgeva Tähe 12:3 Paide-Järva SHK.

Paidelased osutasid Jõgevale tõsist vastupanu kuni avapoolaja (mängiti 2×15 minutit) lõpuni. Jõgeva Tähe juhtis küll juba kolmandaks minutiks Tauri Voolaiu ja Heino Avi väravatest 2:0, kuid seitsmendal minutil realiseerisid paidelased Lauri-Robert Induse eemaldamise järel tekkinud arvulise ülekaalu ning viigistasid viis minutit hiljem mänguseisu. Poolaja lõpu eel õnnestus Tähel siiski Asso Kõutsi ja Andreas Õuna väravatest taas 4:2 juhtima minna. Teine poolaeg kuulus aga juba kindlalt Tähele: nende kaheksale väravale suutsid järvalased vastata vaid ühega. 20. minutiks juhtis Tähe juba 9:3 ning viimase kümne minuti jooksul lisati veel kolm väravat. Teisel poolajal oli jõgevalastest resultatiivseim kolm väravat visanud Andreas Õun, kaks tabamust sai kirja Heino Avi ning ühe Timo Kotkas, Lauri-Robert Indus ja Asso Kõuts. Üks Heino Avi väravatest sündis seejuures isegi olukorras, kus kaheminutiliste karistuste tõttu olid korraga mängust väljast kaks Tähe mängijat.

Finaalmängus haarasid Jõgeva poisid initsiatiivi

Ka finaalmängus suutsid Jõgeva poisid kogu kohtumise initsiatiivi enda käes hoida ning mullust esikohta kaitsta. Avavärava viskas Karl Kastan juba mängu teisel minutil ning Andreas Õuna 10. minuti väravast võitis Tähe esimese poolaja 2:0. Teise poolaja algul suutsid tartlased küll Jakob Poomi värava järel kaotusseisu korraks vähendada, kuid mängu tasakaalustada neil enam ei õnnestunud. Heino Avi kolm väravat mängu 20., 24. ja 27. minutil tõid 5:1 võidu tiitlikaitsjatele.

Ka teised otsustavad kohtumised olid üsna ühepoolsed: pronksimängus alistas Sparta Team Automaailm 10:1 Paide-Järva SHK ning viienda koha sai Jäneda, kes oli 10:3 üle SK-st Noorus.

Jõgeva SK Tähe 99 meeskonnas mängisid finaalturniiril väravavahid Karl Kalm ja Rene-Hendrik Sirkas, kapten Andreas Õun, Ermo Narits, Tanel Tammik, Aleks Deinekin, Kristo Voitk, Rene Lokk, Lauri-Robert Indus, Heino Avi, Markus Allingu, Andre Laurimäe, Asso Kõuts, Tauri Voolaid, Steven Vend, Timo Kotkas, Felix Ranne ja Karl Kastan. Põhiturniiri mängudes osalesid ka Raikki Luik, Alex Guske, Nikita-Aleksander Heinonen ja Ivari Kalme. Meeskonna treener oli Marko Saksing.

Saalihoki tulevikulootused Jõgeval 28. märtsil

Andreas Õunale omistati kohamängude kõige kasulikuma mängija tiitel. Finaalturniiri parimaks kaitsjaks nimetati Lauri-Robert Indus, parimaks ründajaks Sten Ritson (Sparta) ja parimaks väravavahiks Sander Reemets (EMÜ). Kohamängude resultatiivseim oli Simon Georg Mahla (EMÜ) 10 punktiga (5+5), Andreas Õun kogus Tähe parimana 7 punkti (5+2).

Järgmisel teisipäeval selguvad Tallinnas Eesti meistrid U19 vanuseklassis. Põhiturniiril teise koha saanud Jõgeva SK Tähe 95 kohtub poolfinaalis Sparta Team Automaailmaga ning põhiturniiri võitja EMÜ SK vastaseks on Ääsmäe. Jõgeval saab Eesti saalihoki tulevikulootusi taas näha reedel, 28. märtsil, kui selguvad parimad U17 vanuseklassis.