TV 10 Olümpiastardi võit läks Avinurme

Nädalavahetusel peeti Tartus noorte kergejõustikusarja TV 10 Olümpiastarti finaalvõistlus. Läbi aasta kestva sarja tänavune võit läks meeskondlikus arvestuses Rakvere Reaalgümnaasiumile ja Avinurme Gümnaasiumile.

Vanemate tüdrukute 60 meetri tõkkejooksus sai teise koha individuaalvõistleja, Puurmani Mõisakooli õpilane Berit Kukk, kes jooksis välja aja 9,53, kaotades võitjale Mari Silvia Laurile vaid sajandikuga. Võidu noppis Kukk aga kaugushüppes, kus tegi tulemuseks 5.11.

Vanemate tüdrukute 60 meetri jooksus sai viienda koha Avinurme Gümnaasiumi õpilane Hannaleena Liiv, kes jooksis välja aja 8,45. Viienda koha 1000 meetris saavutas vanemate poiste arvestuses Avinurme Gümnaasiumi õpilane Matthias Mölder ajaga 3.07,11. Kolmas koht tuli noormehele aga palliviskes, kus tulemuseks oli 64.78.

Nooremate poiste arvestuses oli pallivise ka teistele meie maakonna poistele edukas, sest Avinurme Gümnaasiumi õpilane Kert Mölder sai tulemuseks 46.71 ning sai seitsmenda koha. Kuuenda koha sai individuaalvõistleja, Jõgeva Põhikooli õpilane Timo Ingver tulemusega 49.98. Kümnes koht läks samuti meie maakonda, sest individuaalvõistleja, Jõgeva Põhikooli õpilane Aleksander Grits viskas 45.01.

Tubli oli Matthias Mölder ka kuulitõukes, kus noormees tõukas 11.33 ning sai kaheksanda koha. Ka kettaheide oli Avinurme õpilasele edukas, sest tulemus 34.29 tõstis ta kuuendale kohale.

Nooremate poiste kaugushüppes tegi tubli tulemuse Jõgeva Põhikooli õpilane Aleksander Grits, kelle tulemuseks sai 4.56, mis andis talle üheksanda koha. Hea tulemuse tegi ta ka teivashüppes, kus tuli tulemusega 2.29 viiendale kohale. 1000 meetri jooksus sai Grits 7. koha, kui läbis raja ajaga 3.36,46. Kaheksandale kohale tuli samuti Jõgeva Põhikooli noormees Timo Ingver, kes läbis raja ajaga 3.36,47. Ingver saavutas kaheksanda koha ka kuulitõukes tulemusega 10.20.

Noorematest tüdrukutest pälvis kuuenda koha individuaalvõistleja, Jõgeva Põhikooli õpilane Johanna Elisabeth Võsaste ajaga 1.54,64.

12-aastase vahe järel väikeste koolide seas võitjaks tulnud Avinurme Gümnaasiumi tiimi juhtis kooli kehalise kasvatuse õpetaja Heli Ambos.