Tuustar ja Nöpsid on publikumagnetiks

Jõgeva muusikakooli rahvamuusikaansamblid, noortekollektiiv Tuustar ja lasteansambel Nöpsid musitseerisid möödunud suvel  Eestimaa mitmetes paikades, olles kõikjal tõeliseks publikumagnetiks.

Esinemistel korraldati ka õpitubasid, avardati silmaringi, saadi uusi sõpru, tuttavaid ja koostööpartnereid.

Ansamblite Tuustar ja Nöpsid juhendaja, Jõgeva muusikakooli õpetaja Eha Niglas märkis, et suvisele laulu- ja  tantsupeole pääsemise ülevaatusel koguti maksimaalne arv punkte.

Koos on lahe

Suure peo ajal majutati meid Tallinnas humanitaargümnaasiumi, kus ööbisid ka rahvatantsijad. Nii sai kokku entusiastlikult ja positiivselt meelestatud seltskond,” rääkis Tuustari pillimees, Oskar Lutsu Palamuse Gümaasiumi õpilane Artur Aunap.

Andsime kontserdi ka Tallinnas Raekoja platsil, kus meid kuulas ka väga palju turiste, muu hulgas jaapanlasi ja teisigi kaugematest maadest tulnuid. Samuti elas meile kaasa ansambel Kungla Lääne-Virumaalt,” rääkis Eha Niglas, kelle poeg Ago samuti Raekoja platsil musitseerimas oli.

Pühendasid Muttikale laulu

Artur Aunapi sõnul kohtuvad rahvamuusikud sageli koolitustel ja õpitubades, pärimusmuusikalaagrites. Tänu sellele leitakse üksteist kultuurisündmustel kiiresti üles, tullakse kuulama ja uudistama. Nii on meil tekkinud head suhted ka Otepää noorte rahvamuusikutega. Muusikasündmustel kujuneb sellistest kontaktidest välja ühine vahva jämmimine. Osalesime ka peotule tulemise tseremoonial nii Jõgeval kui Sadalas. Tore oli pilli mängida koos kauaaegse tuttava Torma kapelliga, kusjuures nemad äratasid tähelepanu ka oma suuremõõtmelise kandlega. Nöpside liikmed andsid intervjuu ka Sadalas telesaadet teinud Indrek Treufeldtile. Oma esinemise ajal tervitasime ühe lauluga  tulereisi jalgrattaga kaasa teinud huumorimeelset teleajakirjanikku Jüri Muttikat,” jagas Artur muljeid.

Mängivad mitmeid pille                                  

Tuustar ja Nöpsid käisid tänavu suvel koos Kaitseliidu ja Torma valla ühise puhkpilliorkestriga esinemas Kärdla viljalaos, Emmastes ja mujalgi. Osaleti ka pärimusmuusikafestivalil Hiiu Folk.

 Seal esinesime Käina kunstide koolis ja Putkastes. Laulu Ants oli aus saunamees” õppisime selgeks peamiselt bussis. Viisime läbi ka rahvatantsu õpitoad. Külastasime Kõpu tuletorni ja helilooja Rudolf Tobiase majamuuseumi, kus oli väga huvitav ekspositsioon. Giid rääkis huvitavalt ning samas laste- ja noortepäraselt. Juttu tuli ka renoveeritud tuulikust ja selle tulevastest kasutamisplaanidest,” rääkis Eha Niglas.

Meil tekkis ka oma fännklubi. Hiidlasi ja teisi festivalil osalejaid tundus üllatavat asjaolu, et meie lapsed ja noored oskavad mängida mitmeid pille: akordioni, kontrabassi, flööti, kitarri,” lisas ta.

Alates 2005. aastast toimuva ja seekord kümnenda festivali korraldajaks ja läbiviijaks oli  rahvamuusik ja rahvamuusikaõpetaja Astrid Nõlvak-Böning,” rääkis Niglas. Just tema kutsus Hiiumaale ka Tuustari ja Nöpsid.

Hiiu Folk pole mitte ainult Hiiumaa-keskne. Laulmas ja mängimas olid näiteks ka Justament, Kaunimate Aastate Vennaskond ja veel mitmed tuntud ansamblid,” ütles Artur Aunap.  Kahe Nöpside ansambli liikmega  käis Eha Niglas ka IX laste ja noorte rahvamuusikalaagris Pärnumaal Metsapoolel.

Eha Niglase sõnul aitas Tuustari ja Nöpside suvistele tegemistele kaasa ka rahvakultuurikeskusest saadud toetus.

Eks me oleme siin Jõgevamaal ikka tuuritanud ja meid teatakse,” tõdes pedagoog, kelle sõnul on Tuustar juba saanud kutse jõuluks Puurmani, sisustama sealset eakate jõulupidu.

Tuustari ja Nöpside ettevõtmised möödunud suvel

*Osaleti laulu- ja tantsupeol

*Löödi kaasa tule tulemise tseremoonial

*Musitseeriti Tallinnas Raekoja platsil ja Pillipeol

*Osaleti Hiiu Folgil ja Metsapoole rahvamuusikalaagris  

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus