“Tuulelastele” on tulemas 400 luulehuvilist

 

Jõgevale kogunevad homme taas noored luulehuvilised. Kümnendatel Betti Alverile pühendatud luulepäevadel “Tuulelapsed” esitatakse seekord Hando Runneli loomingut.

Kui novembris toimuvad luulepäevad “Tähetund” on mõeldud gümnaasiumiastme õpilastele, siis “Tuulelastel” osalevad 1.-9. klassi trupid. Üheksal varasemal noorema vanuseastme festivalil on truppide etteasted ära mahtunud ühele päevale, seekord on aga osalejaid rohkem ja lavastusi mängitakse ka laupäeval.

“Me ei oska seda ise ka seletada, miks “Tuulelapsed” seekord nii populaarne on,” ütles üks festivali korraldajatest, Jõgeva kooliteatri Liblikapüüdja lavastaja Lianne Saage-Vahur. “Küllap on meie varasem töö positiivset vilja kandnud ning sõnum sellest, et “Tuulelapsed” on väärt üritus, laiemalt levima hakanud. Tänavu on igatahes Jõgevale tulemas päris palju selliseid truppe, kes meie festivalidel varem käinud pole. Osalejate arvu kasvule võis kaasa aidata ka see, et hakkasime “Tuulelaste” kohta käivat infot seekord levitama tavalisest varem ehk siis, kui avalikustasime “Tähetunni” infogi. Nii jäi noortel ja juhendajatel rohkem ettevalmistusaega. Osalejate suur arv teeb meile rõõmu, ainus mure on, et meil võib tekkida raskusi ajagraafikus püsimisega.”

“Tuulelastele” tuleb ligemale nelisada noort ja juhendajat ning Jõgeva kultuurikeskuse laval kantakse ette 26 lavastust. Neist kaheksa on Jõgevamaa truppidelt. Üles astuvad Lustivere külaseltsi laste näitering (juhendaja Malle Tuur), Torma kooli draamaring OFF (juhendaja Ülle Säälik), Põltsamaa ühisgümnaasiumi 6. klassi luuleteater (juhendaja Astra Tints), Puurmani laste näitering (juhendaja Keiu Kess) ning kooliteatri Liblikapüüdja neli eri vanuses (2., 4., 6. ja 9. klassi) truppi (juhendaja Lianne Saage-Vahur). Homse esimese, kell 12.30 algava etenduste bloki avavadki Lustivere külaseltsi noored, ülehomseks “ankrumeheks” ehk viimaseks esinejaks on Liblikapüüdja 9. klassi trupp.

Festivali avatseremoonia algab homme kell 12. Nagu ikka, kogunevad festivalil osalejad õhtul Betti Alveri parki mälestushetkele. See saab teoks kell 19. Laupäevane päev on “Tuulelastel” olnud traditsiooniliselt õpikodade päev. Eneseharimise võimaluseta ei jää teatrinoored ka seekord. Õpikojad tegutsevad laupäeva pärastlõunal, kui etendused mängitud ja žürii otsuseid tegema läinud. Juhendajateks tulevad Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia tudengid. Festivali paremad lavastused ja esitajad kuulutatakse välja laupäeval kell 16 kultuurikeskuses algaval lõputseremoonial.

Luulepäevi “Tuulelapsed” korraldavad MTÜ Tähetund ja Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja. Noorte ööbimis- ja toitlustamispaigaks on Jõgeva põhikool. Seal tegutsevad laupäeval ka õpikojad.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus