Tuulelapsed taas Jõgeval

Jõgeva Gümnaasiumis algavad homme Betti Alverile pühendatud luulepäevad Tuulelapsed, millel 17 õpilastruppi esitavad vene lasteluule põhjal loodud lavastusi.

Viiendat korda peetavatele põhikooliastme luulepäevadele on oodata paarisadat noort luulesõpra kogu Eestist. Seekord on esinejate hulgas tavatult palju jõgevamaalasi: Jõgeva Gümnaasiumi kooliteatri Liblikapüüdja noorema trupi kõrval astuvad üles Lustivere Põhikooli õpilased ja Torma Põhikooli draamaringi OFF kolm erinevas vanuses esindust (III-IV klassi, V-VI klassi ja VII-IX klassi trupp). Esimesena lähebki homme kell 15.30 lavale Lustivere trupp, Torma näiteseltskonnad astuvad üles neljanda, üheksanda ja neljateistkümnendana ning viimasena vaadatakse ära Liblikapüüdja luulelavastus.

Kõik etendused on mahutatud ära ühte õhtusse ja neid mängitakse Jõgeva Gümnaasiumi aulas. Etendustele eelneb kell 15 luulepäevade pidulik avamine ning järgneb kell 20 mälestushetk Betti Alveri pargis. Nii mälestushetkele kui ka lavastusi vaatama on oodatud kõik huvilised.

Laupäeval tegutsevad noored luulehuvilised õpitubades, mida juhendavad Liblikapüüdja vilistlased Maarius Pärn, Meelis Põdersoo ja Kalev Pärtelpoeg ning Tartu Ülikooli õppejõud Rain Mikser. Kolm neist – Maarius Pärn, Meelis Põdersoo ja Rain Mikser – kuuluvad ka Tuulelaste zhüriisse ehk Nõukotta. Lisaks neile on arutajate-otsustajate hulgas Alla Zorina Venemaa Harrastusteatrite Liidust, Maret Oomer Eesti Harrastusteatrite Liidust, Jõgeva linna aukodanik Ants Paju ning kultuurihuviline arst Kalle Piiskoppel. Luulepäevade paremad kuulutatakse välja laupäeval kell 15 Jõgeva Gümnaasiumis.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus