“Tuulelapsed” külmalinnas

Homme ja ülehomme võib külmalinnas Jõgeval kohata taas tavalisest rohkem luulehuvilisi: neljandat korda saavad siin teoks luulepäevad “Tuulelapsed”.

Nagu “Tähetundki”, on ka “Tuulelapsed” pühendatud Betti Alverile, ent teist eristab esimesest noorem osalejaskond: “Tuulelastel” võistlevad I-IX klassi õpilastest koosnevad trupid. Neid oli teisipäevase seisuga registreerunud 15, kusjuures osalejate arv tegi mõne viimase nädala jooksul läbi üsna suuri kõikumisi.

“Möödunud aasta lõpuks registreeris end luulepäevadele üsna suur arv truppe, siis aga hakkas ridamisi saabuma äraütlevaid e-kirju: kes viitas rahalistele raskustele, kes muudele loobumispõhjustele. Vahepeal kaalusime koguni ürituse ärajätmist, aga nüüdseks on osalejate arv jälle kasvada jõudnud,” ütles Jõgeva Gümnaasiumi kooliteatri Liblikapüüdja lavastaja, “Tuulelaste” peakorraldaja Lianne Saage-Vahur.

Luulepäevad avatakse homme kell 14 Betti Alveri muuseumis. Avamisele järgneb mälestushetk Betti Alveri pargis.

Luuleetendusi, mis seekord põhinevad Ott Arderi loomingul, mängitakse Jõgeva Gümnaasiumi aulas. “Soojendustrupiks” on Liblikapüüdja vanem rühm, kes näitab noorematele “kolleegidele” oma lavastust “Kõik, mis juhtub, juhtub väga äkki…”, mille eest nad novembris toimunud “Tähetunnil” laureaaditiitli pälvisid. Konkursilavastusi hakatakse mängima kella 16st ning et etendused on lühikesed, jõutakse nad kõik juba õhtusöögiks, st kella 20.30ks ära vaadata.

Seekord on võimalik kaasa elada tervelt kolmele Jõgevamaa trupile: Torma Põhikooli draamaring OFF astub lavastusega “Rumal rahutus” üles kohe esimesena, Lustivere Põhikooli trupp lavastusega “Elu täis muinasjuttu, muinasjutt täis elu” kolmandana ning Jõgeva Gümnaasiumi Liblikapüüdja noorem trupp lavastusega “Mis on kõige ilusam asi?” viimasena.

Laupäeval tegutseb umbes 160 noort luule- ja teatrihuvilist viies õpikojas. Luulepäevad lõpetatakse ja paremad kuulutatakse välja laupäeval kell 14.

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus