Tutipäev täitis Jõgeva rõõmsalt lapselike noortega

Reedel oli viimane koolipäev Jõgevamaa gümnaasiumi viiendal lennul. Eksamid algavad juba esmaspäeval, kui toimub eesti keele riigieksam. Soe ja särav kevadilm oli nagu tutipäevaks loodud.

„Viies lend on seni kõige suurem Jõgevamaa gümnaasiumi lend ‒ 76 noort inimest. Neid õpilasi on palju. Seega, kui nad nüüd lähevad, jääb kool paljust ilma,” ütles tänavuse lennu iseloomustamiseks kooli direktor Priit Põdra.


Viiendasse lendu kuuluvad kooli tähistuse järgi G, H ja I klass. Tähestikku alustas kool oma esimesel õppeaastal kõige vanematega.

G-klassi juhataja Anne Jaama ütles tänavuse lennu kohta, et need on väga sihikindlad noored, kel on eesmärgid ja eelistused kooli ajal välja kujunenud.

„Kõik kokku on nad väga mitmekülgsed ja tõenäoliselt tuleb sest lennust tippe mitmelt alalt. Ka medaleid on oodata,” rääkis klassijuhataja.

Ka I-klassi juhataja Nele Graverson, oli sama meelt. „Ma ei ole veel näinud nii sihikindlalt just oma eesmärgi poole püüdlevaid gümnasiste. Kui nad on endale eesmärgid võtnud, viivad nad need kindlasti täide. Aga mõne teise koha pealt, mis neid ei huvita, võivad nad olla uskumatult laisad ka! Kui nad alustasid, sai I-klassi ruttu imelisteks kutsuma hakatud, ja seda nad tõepoolest on. Igav ei olnud nendega kunagi. Need noored tegid nii klassijuhatajatele kui üksteisele ikka pisikesi üllatusi, olgu sünnipäevaks või mõnel muul põhjusel.”

H-klassi juhatajad Maret Oja ja Ljudmilla Vahtla improviseerisid kiirelt ja panid oma õpilased kiiresti iseennast iseloomustama. „H- klass on hämmastavalt hooliv, hommikuti hõre aga siiski harva hilinev, habras ja hiirvaikne, kui küsitakse, hindamatult heatahtlik ja hoolikalt heasüdamlik, harilikult hurmav, ja nagu Maret Oja klassile sobiv – helisev.”

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus