Turniir Jõgeva Kevad oli meie tantsupaaridele võidukas

Tantsuklubi Stiil Jõgeva filiaali tantsijatest osalesid võistlusel Jõgeva Kevad kõige edukamalt Andrei Zevakin ja Renata Johanson, kes pälvisid esikoha ladina-ameerika tantsudes ning teise koha standardtantsudes Lapsed 2 E stardiklassis. ?Võistlus väsitas mõneti, kuid rõõm esikohast on muidugi suur. Minu arvates tuli meil kõige paremini välja dzaiv,? rääkis Andrei. ?Kodus tähistame võitu tordisöömisega. Mõistagi peab aga tantsija end kehaliselt vormis hoidma, magusaga ei tohi liialdada.?

?Andrei ja Renata üllatasid väga hea tantsuga,? tunnistas Silver Hannus.

?Konkurents tänasel võistlusel oli piisavalt tugev. Kõige paremini õnnestus meil tango, mida standardtantsudest peame oma lemmiktantsuks,? ütlesid Noorte D stardiklassis  standardtantsudes esikoha võitnud Andre Allev ja Katerin Hovi, kes tantsupartneriteks viiendat kuud ning enda sõnul tantsimist iga päev harjutavad. ?Tantsuvõistlustel silma paistmiseks on kõige olulisemad põhjalik treening ja ka korrektne välimus.?

Samas klassis pälvisid kolmanda koha tantsuklubi Stiil Jõgeva filiaali tantsijad Kristo Treial ja Grete Aare, keda juhendavad tantsupedagoogid Silver Hannus ja Reet Kurvits ning Oliver Hannus ja Pihel Kutsar.  Pronksmedali võitnud tantsijad peavad esikolmikusse jõudmist igati heaks tulemuseks.

 Mida on võistlustantsus rohkem, kas kunsti või sporti, sai noortelt tantsijatelt küsitud. ?Ennekõike on võistlustants sport, mis üsna palju energiat ja vastupanuvõimet nõuab,? vastas Kristo. ?Tantsimisel tuleb kasuks, kui  partnerid enam-vähem sama kasvu on, sest see soodustab liikumist,? rääkis tantsupoiss. Järgmisena võistlevad Kristo ja Grete tantsuvõistlusel ?Sõprusring XXII?.

Stiil Jõgeva filiaali tantsijatest võistlesid tantsuturniiril tublilt ka Andero Heinola ja Laura Ernits, kes Laste 2 algajate vanusegrupi 4 tantsu võistlusel seitsmenda koha pälvisid.

            Konkursil tantsijaid hinnanud kohtunik Hele  Siilak  ütles: ?Eelkõige jälgin, kas tantsupaarid liiguvad rütmis, kuidas nad tunnetavad muusikat.?

?Tantsuturniiri korraldamisel on kõige olulisem eeltöö, mida on tarvis teha nii, et kõik hästi sujuma hakkaks. Võistlustel tuleb lahendada küll jooksvaid probleeme, kuid põhitöö tuleb ikka enne ära teha. Turniiri meeldivaks üllatuseks oli kindlasti see, et paljud klubi Stiil tantsijad, kes polnud varem võistlustel osalenud, said täna oma esimese võistluskogemused,? lausus Silver Hannus.

Tantsupedagoogid Silver ja Oliver Hannus on Jõgeva linnaga seotud ka oma vanaisa Harald Hannuse kaudu, kes siis aastaid töötas vandeadvokaadina. ?Ka meie vanaisa oli esinduslik tantsumees ja suhtus tantsu alati positiivselt, ? ütlesid vennad Hannused.

Tantsuõpetaja Pihel Kutsar ütles. ?Tean, et kunagi oli peotants Jõgeval väga populaarne. Klubi Stiil eesmärgiks on Jõgeva kui tantsulinna kuulsus taastada. Selles linnas tasuks korraldada regulaarselt tantsuvõistlusi ja seltskonnatantsu õhtuid.?

?Kohalik omavalitsus soosib igati, et Jõgeva noortel oleksid head võimalused tantsu õppimiseks ja ka tantsuvõistlustel osalemiseks,? ütles Jõgeva linnapea Viktor Svjatõ?ev.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus