Turismitaludele jaanipäevaks kliente jätkub

Küllaltki paljud seltskonnad soovivad oma jaaniõhtu mõnes turismitalus veeta, kusjuures mitmel pool on pidutseda soovijaid juba nii palju, et koha broneerimisega hiljaks jäänud kliente polegi võimalik vastu võtta.

Kuremaa järve ääres asuvas Udu talus on kõik kämpingukohad  jaanilaupäevaks ja jaanipäevaks hõivatud. „Mitmed jaanikulised reserveerisid endale majutuse juba aprillis või mais. Kohad said kiiresti täis, mistõttu neid, kes sooviga hiljaks jäid, polegi võimalik teenindada,” ütles peremees Mati Kärmas. „Enamus pidutsejaid saabub meile Tallinnast, Jõgevamaalt aga külalisi pole. Kuigi nõudlus majutuseks on pühade ajal märkimisväärselt suur, ei tõsta me selleks ajaks hindu,” kinnitas peremees.

Aasta pärast paremini

OÜ Kursi jahiloss juhatuse esimehe Alikee Kubi sõnul veedavad sealses turismiettevõttes jaanipäeva mõned pered ja sõpruskonnad.

„Tulevaks aastaks on meie majaümbrus veelgi nägusam ning toitlustusvõimalused mitmekülgsemad. Siis on meil jaanipäeval kindlasti ka rohkem kliente. Kursi kalmistule surnuaiapühale tulijatele pakume aga juba tänavu oma restoranis rahvuslikke roogi,” lubas ettevõtja.

„Kuigi meie külastajatele ise jaanituld ei korralda, on mõned jaanitulele minejad meie motellis siiski toa kinni pannud. Pühade ajal on meil siin ka teisi kliente, kes just peo pärast ei tule,” ütles OÜ Äksi Puhkemaja juhatuse liige Marje Raudsepp.

Pidu võib pidada ka pärast jaani

Palamuse vallas asuvasse Mokko tallu laekus jaanipäeva veetmise soove juba aastavahetusel. „Mõistagi on selline huvi igati meeldiv. Ütlesime aga kõigile sõbralikult ära, sest meil on traditsioon, et jaanilaupäevaks tulevad tallu pereliikmed, sõbrad ja tuttavad ning me tähistame pühi perekeskselt,” rääkis talu vanaperenaine Hilja Alekand.

Tabivere vallas asuvas Kõnnujõe talus on jaanilaupäev ja jaanipäev suhteliselt vaiksed, sest talu perenaine Merle Lomp pakub neil õhtutel oma meeskonnaga teistel pidudel süüa-juua.  Reede, 25. juuni õhtul oodatakse aga kõiki, kel veel peolusti jagub, Kõnnujõele jaanitulele.

„Tantsumuusikat teevad nii ansambel kui diskor, süüa-juua saab kohvikust. Et lastelgi igav ei hakkaks, tellime kohale batuudi. Saab osta suhkruvatti, õhupalle ja muud lastepärast.

Info peo kohta on meie kodulehel üleval ja tundub, et huvi on üsna suur, sest enamik jaanipidusid on juba peetud, puhkepäevad aga jälle ees ootamas,” rääkis Merle Lomp. Tema kinnitusel süüdatakse reedeõhtune jaanituligi n-ö suurest võidutulest, mis kolmapäeval Põltsamaale jõuab, sest talu peremees Raivo Lomp käib seda toomas ja lubab reedeõhtuni hoolikalt valvata.

i

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus