Türil hakatakse koolitama talupidajate puhkuseandjaid

Eestimaa Talupidajate Keskliidu info- ja nõuandelehe ?Eesti Talu? andmetel on vastav keskharidusel põhinev üheaastane õppekava registreeritud ning riiklikult rahastatavad koolituskohad olemas. Soovitavalt peaksid õppurid omama põllumajanduslikku haridust või siis loomakasvatuse alal praktilist kogemust.

Oma pöördumises Eestimaa Talupidajate Keskliidu poole peab Türi Tehnika- ja Maamajanduskool väga oluliseks, et 25-30 liikmeline õpperühm, kus igast maakonnast oleks vähemalt 3 inimest, saaks talupidajate keskliidu abiga komplekteeritud hiljemalt käesoleva aasta 25. augustiks.

?Õppetöö toimuks tsükliõppena, mis tähendab, et kogu õppeaja kestel ei pea õppurid koolis olema. Kui osutub vajalikuks, siis võib Türi Tehnika- ja Maamajanduskool lükata õppetöö alustamise septembri algusest hilisemale ajale.

Kui me käesoleval aastal rühma avada ei suuda, siis on väga küsitav, kas haridusministeerium järgmisel aastal raha eraldab ja kogu projekt võib läbi kukkuda,? kirjutas oma pöördumises Eestimaa Talupidajate Keskliidule Türi Tehnika- ja Maamajanduskooli direktor Toomas ?adeiko

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus