Türi Kolledž pakub keskkonnateemalist koolitust

Tartu Ülikooli Türi Kolledz on huvitatud koostööst Jõgevamaa omavalitsustega, pakkudes võimalust  keskkonnateemalise koolituste korraldamiseks lasteaialastele, kooliõpilastele ja ka täiendkoolituste läbiviimist õpetajatele ning omavalitsuste keskkonnaspetsialistidele.

Türi Kolledžis õpetatakse keskkonnakorraldust ja planeerimist. Kolmapäeval Äksis peetud Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse koosolekul osalenud kolledži arendusjuht Elle Raudsepp ja projektijuht Reeda Kaal tutvustasid kavatsust korralda mitmesuguseid koolitusi Jõgevamaa lasteaialastele ja algklassiõpilastele ning tulevikus ka põhikooliõpilastele. Koolitused toimuksid peamiselt laste kodupiirkonnas, kuid naabermaakonna loodusväärtustega tutvumiseks oleks võimalik neid läbi viia ka Järvamaal.

“Koolituste raames saaksid teoks ka mitmesugused konkursid, uurimistööd ja näitused. Eesmärk on võimalikult lastepärane ja näitlikustatud keskkonnaalase silmaringi avardamine, milleks meil on kasutada ka vajalikud õppevahendid,” rääkis Reeda Kaal.

“Meie üliõpilased saavad ka ettevalmistuse tegelemiseks lasteaialaste ja algklassiõpilastega,” lisas Elle Raudsepp.

Samuti pakub Tartu Ülikooli Türi Kolledž täiendkoolitusi Jõgevamaa omavalitsuste keskkonnaspetsialistidele ja kooliõpetajatele. Nende täiendõpe toimuks ennekõike Järvamaal.

Elle Raudsepp märkis, et koolituste läbiviimiseks taotletakse raha nii Keskkonnainvesteeringute Keskuse kui ka Euroopa Liidu programmidest. “Omavalitsustel koolitusega kulutusi ei kaasne, vaja on vaid põhimõttelist huvi paikkonna inimeste keskkonnaalase harimise vastu.  Türi Kolledz soovib olla mitte ainult Järvamaa-keskne, vaid pakkuda keskkonnateemalisi koolitusi oma asukohast umbes seitsmekümne kilomeetri kaugusel. Sama peab vajalikuks ka Tartu Ülikool. Jõgevamaal on ju eriliselt kaunis loodus, seda oli näha ka praegu, talvel, kui Äksi sõitsime. Siinsetele inimestele peaks ka keskkonna teema eriti südamelähedane olema,” lisas ta.

Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu koosolekul ei võetud veel  vastu ühist otsust koostööst Türi Kolledžiga. Küll aga lepiti kokku, et sellest huvitatud vallad ja linnad võtavad õppeasutusega ise ühendust, teavitades oma täpsematest huvidest ja soovidest.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus