Tuntud näod propageerivad sportimist

Popgrupi Vanilla Ninja staar Lenna Kuurmaa ei salli aeroobikasaalis hüplemist, küll aga meeldib piigale enne grilliõhtut rannas vollet taguda.

Ennustage, kui palju kampaaniast ?Eestimaa liigub? tegelikult kasu on?

?Idee on hea, loodan, et see ka mõjub inimestele. Asja mõte on tuntud inimeste abil näidata, et selleks ei pea olema sportlane, et sporti teha. Mulle näiteks meeldib mänguline sport, iga nädal jõusaalis pumbata ma ei viitsi. Olen lapsest saati jalgpalli mänginud. Veel on lahedad võrkpall ja korvpall.

Kuulusin jalg- ja korvpallis ka kooli koondisse. Lisaks meeldib mulle suusatamine, rattaga sõitmine või lihtsalt looduses liikumine. Sportimiseks ei pea minema ilmtingimata aeroobikasaali. Aga Berliinis näiteks ei olegi kuskil mujal joosta kui tänavatel.?

Mis teid jalgpalli, nii mehise ala juures paelub?

?Võibolla just see, et seda nimetatakse meeste alaks, kuigi seda võivad ka naised väga hästi mängida. Lõbus mäng, kui natuke juba oskad ja reegleid tead. Ja meil ei olnud nii, et tüdrukuid hoiti pallist eemale, ikka mõeldi kõigi mängijate peale.?

Kus te võrkpalli mängite?

?Eestis on ju peaaegu igas rannas postid olemas ja võrgu võib igaüks ise osta. Suvel on meil võrkpall iga päev plaanis. Näiteks kui kavatseme õhtul väljas grillida, siis enne seda tahaks ikka rannas võrkpalli mängida ja ujuda.?

Mis alaga kõige tõsisemalt tegelenud olete?

?Keskkooli lõpus tegin poolteist aastat kergejõustikku ? see oli mu kõige järjekindlam sportimine. Aga siis hakkas laulmine üha rohkem aega nõudma ja leidsin, et ilma sajaprotsendilise pühendumiseta ei saa tõsiselt harjutada. Lühikese kasvu tõttu polnud mul kergejõustikus ka erilisi eeldusi. Kõrgushüpe tuli mul näiteks üsna hästi välja, aga kui võistled koos kahemeetrisega, siis jääd nii või naa alla.?

Kas teie bändikaaslased on niisama sportlikud?

?Katrin (Siska ? toim.) on küll, aga talle meeldib aeroobika. Ta käib ikka paar korda nädalas erinevates aeroobikatrennides ja lisaks on ta joogaga tegelenud. Piret (Järvis ? toim.) on meist kolmest vist kõige vähem sportlik.

Eks laval olemine on muusikute jaoks ka omamoodi sport, võhm peab päris hea olema, et tund aega järjest rapsida.?

Uno Loop elab, kuni liigub

Kui Rauno Pehka on parim pillimees sportlaste seas, siis Uno Loop on parim sportlane muusikute hulgas. Vähemasti kõige mitmekülgsem ja staa?ikam.

Kuigi praegu 76-aastane Loop on üritanud tõsiselt tippu jõuda vaid poksis (tuli kahekordseks Eesti juunioride meistriks), on tema spordialade kollektsioon äärmiselt mitmekesine: aerutamine, suusatamine, jooksmine (sprindist maratonini), purjetamine, ujumine, triatlon, laskmine, maadlus…

Hoolimata sellest, et otsustaval hetkel jättis Loop poksi mahajäetud pruudi kombel üksinda altari ette, on ta hiljem muusikat kui oma seaduslikku kaasat korduvalt spordiga petnud. Näiteks võttis Siberisse esinema minnes isegi suusad kaasa.

?Paar korda sai sõidetud ka, aga siis läksid nad puruks ? rajad olid võõrad ju,? meenutas korduvalt Tartu maratoni läbinud Loop, kes on vaatamata kõrgele eale triatloniklubi 21. CC juhatuse esimees ning kuulub ka alaliidu juhatusse.

Ja veel: iga hommik algab vanahärral väljas võimlemisega, päeval ootavad jõuharjutused, lisaks paar korda nädalas ujumine, rattasõit ja jooks.

?Sport on pool päeva rahuldusest. Eks ma ikka hirmuga teen, et elavate hulgas püsida,? muigas veidi põlvehädadega kimpus olev Loop, kes ei taha endale siiski moraalijüngri rolli võtta.

?Ei taha väljenduda loosunglikult: tehke sporti ja elage kauem. Igal ühel peab see endal läbi ajude käima,? märkis Loop.

Teda ärritab ajateenijate vilets füüsis: ?Kuulsin, et neist 40 protsenti ei jõua kätekõverdusi teha ja üldse ei taheta sõjaväkke minna. Minu arust pole meil nii mammapoeglikku armeed veel mitte kunagi olnud.?

Muusiku arvetes peaks riik noorte viletsale kehalisele seisundile kiiresti ja jõuliselt reageerima ? näiteks suurendama koolides kehalise kasvatuse tundide arvu ning katsuma ka tudengeid liikuma panna.

Uno Loopi peetakse parimaks sportlaseks muusikute hulgas.


MÄRT ROOSNA,
Eesti Päevalehe reporter

(Artikkel ilmub tänu koostööle Eesti Olümpiakomitee ja Spordilehega)

blog comments powered by Disqus