Tuntud inimesed teenindavad raamatukogus

Reedel ei maksa ehmuda, kuid teid teenindab raamatukogus  mõni kohalik tuntud inimene. Nimelt on kohalikke prominente oodata maakonna 19 raamatukokku.

Kõigepealt õpetatakse külalistöötajale selgeks raamatute laenutamine.  Mõnel varasemal aastal on tuntud inimesed proovinud kätt ka uudiskirjanduse komplekteerimisel, mõnikord raamatuid riiulitesse tagasi paigutanud või mõnda muud raamatukogus ette tulevat tööd teinud.  

Enamasti tegeleb külalistöötaja siiski raamatute laenutamise ning lugejatega suhtlemisega.

Nii saab kohapeal teada-tuntud inimene tuttavaks raamatukogu köögipoolega, samas on maakonna suuremad raamatukogud selle ettevõtmise kaudu endale häid koostööpartnereid leidnud. Väiksemates raamatukogudes on tuntud inimeste rollis enamasti vallavanemad, koolide-lasteaedade juhatajad, mittetulundusühingute juhid jne.

i

TOOMAS REINPÕLD

Kes kus lugejaid teenindab

*Jõgeva raamatukogus abilinnapea Mihkel Kübar, maavalitsuse peaspetsialist Tiina Tegelmann ning kunstikooli õpetaja Elita Järvela

*Mustvees sealse kultuurikeskuse kunstiline juht Elle Palm, Mustvee Gümnaasiumi direktor Marianne Kivimurd-Tarelkina ja Mustvee lasteaia juhataja Monika Metsaru

*Põltsamaal Kitzinger Progressi juhataja Ulvi Punapart, linna haridus- ja kultuurinõunik Janne Karu, linnavolikogu haridus- ja kultuurikomisjoni liige Riho Laanes, Põltsamaa Ettevõtjate Liidu esimees Andres Vään, ERGO Kindlustuse müüginõustaja Ellar Sügiste ning lasteosakonnas noorteühenduse Juventus juhatuse liige Heidi Paabort.

 

blog comments powered by Disqus