Tuntud inimesed proovisid raamatukogutöötaja ametit

 

Möödunud neljapäeval sai Põltsamaal Jõgeva Maakonna Keskraamatukogus ja ka mujal meie maakonna raamatukogudes teoks üritus “Tuntud inimesed raamatukogus”.

Jõgeva Linnaraamatukogu juhataja Sirje Naritsa sõnul osutus seal populaarseimaks teenindajaks lasteosakonnas töötanud jõuluvana. Täiskasvanute osakonnas olid raamatuid laenutamas Jõgeva abilinnapea Kalmer Lain ja kultuurikeskuse juhataja Airi Rütter. 

Tööd oli arvatavast rohkem

Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu direktor Rutt Rimmel rääkis, et tuntud inimesed kutsuti Jõgevamaa ja ka kogu Eesti raamatukogudesse esimest korda möödunud aasta raamatukogupäevade ajal. “Sellise ettevõtmisega püüame tutvustada avaliku elu tegelastele põhjalikumalt  raamatukogu igapäevatööd ja pakkuda neile uues keskkonnas suhtlemisvõimalusi piirkonna inimestega. Vahva, et kõik, keda keskraamatukokku lugejaid teenindama kutsusime, meie ettepanekule lahkesti reageerisid,” lisas ta.

“Kui Rutt Rimmel tegi mulle ettepaneku tunniks  raamatukokku tööle tulla, olin kohe nõus, sest see tundus huvitav. Põhitõed raamatute laenutamisel ja tagastatud raamatute vastuvõtmisel sain tänu raamatukogutöötajate selgitusele üsna ruttu selgeks. Ajal, mil teenindasin, külastas raamatukogu rohkesti inimesi, nii et tööd oli märksa rohkem, kui ma arvasin,” rääkis ASi Merit Tarkvara juhataja Andres Kert. Selle ala asjatundjana avaldas ta arvamust, et raamatukogus kasutatakse kvaliteetset elektroonilist süsteemi ja arvutitarkvara.

Andres Kert registreeris end ka ise Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu lugejaks. “Firmajuhina huvitab mind peamiselt juhtimise ja turunduse alane kirjandus. Vabadel tundidel püüan leida aega ka ilukirjanduse lugemiseks,” rääkis ta.  

Kooliõpilased käivad raamatukogus tihti

“Tean, et minu kodulinnas asuvas keskraamatukogus on avara silmaringiga, kogenud ja abivalmis töötajad. Nad suutsid raamatukogutöö ka mulle üsna põhjalikult selgeks teha, mistõttu kontaktid lugejatega kujunesid igati sümpaatseiks,” ütles Põltsamaa vallavalitsuse ehitusnõunik Margi Ein. “Jõgeva Maakonna Keskraamatukogus on avarad ja hubased ruumid. Mäletan hästi raamatukogu renoveerimise ja juurdeehituse algust, kui töötasin Põltsamaa linnapeana,” rääkis Ein.

Lugejaid teenindas ka Põltsamaa Ametikooli direktor Viive Kibena . “Kindlasti ergutan ka meie kooli õpilasi aktiivsemalt raamatukogu külastama. Meie õppeasutuse motoks on “Haridus on elu alus”. Tee teadmiste juurde algab ju peamiselt raamatust,” toonitas koolijuht.

Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu lasteosakonnas teenindas poisse ja tüdrukuid Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õppealajuhataja Riina Valdmets, kellel oli hea meel, et nii palju kooliõpilasi raamatuid laenutama tuli.  “Sageli arutatakse, kas internet ei vähenda raamatuhuvi. Minu arvates seda ohtu pole, sest mõlemad eneseharimisvahendid on vajalikud ja täiendavad teineteist. Mõistagi tuleb osata mõlemast allikast endale positiivset ja kasulikku leida,” arvas pedagoog.

Raamatukoguhoidja tööd proovis lasteosakonnas ka toitlustus- ja majutusettevõtte Carl Shmidti Maja perenaine Ülle Saksniit. “Mulle on lasteosakond hästi tuttav, sest käin siin oma seitsmeaastase pojaga. Ka töö laabus siin kenasti,” kinnitas firmajuht.

“Kõige populaarsemaks teenindajaks osutus  meil lasteosakonnas töötanud jõuluvana, kes  aasta ringi Jõgeval elab. Ta soovitas poistel ja tüdrukutel lugeda ilusaid muinasjuturaamatuid, luges neile ise luuletusi ja võttis neid süllegi,” rääkis Jõgeva  Linnaraamatukogu juhataja Sirje Narits.       

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus