Tunnustuse pälvisid ka spordirahva parimad

Möödunud reedel Jõgeva kultuurikeskuses toimunud tänuõhtul avaldati tunnustust ka  möödunud aastal  spordielus kõige rohkem silma paistnud jõgevamaalastele.

Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupi spordipreemia pälvis Tabivere valla sporditöö eestvedaja Toomas Rosenberg, 2008. aasta tulemuste põhjal tunnistati sportlastest parimaks odaviskaja Mihkel Kukk, noorsportlastest maadleja Henri Kukke, meeskondadest spordiklubi Jõgeva Tähe saalihoki esindusvõistkond ja treeneritest Põltsamaa maadlustreener Arved Külanurm. 

Kultuurkapitali spordipreemia pälvinud Tabivere spordielu eestvedaja Toomas Rosenbergi sõnul tõestab selline tunnustus, et sporti käsitletakse kui ühte osa kultuurist. „Arvan, et preemia määramisel peeti silmas mu tegevust nii spordiorganisaatorina kui ka treenerina. Sooviksin,  et tulevikus veelgi rohkem Tabivere valla rahvast aktiivselt spordiga tegeleks ning juba edu saavutanud noored veelgi kaugemale jõuaksid.”

Jõgevamaa spordiliidu Kalju tegevjuht Uno Valdmets märkis, et parimad jõgevamaalased spordis selgitatakse välja koolide ja klubide ning 13-liikmelise Kalju juhatuse hääletustulemusi kokku võttes. „Eks see valik on ka mõneti subjektiivne, sest keeruline on võrrelda kergejõustikku ja maadlust. 2008. aasta parima sportlase valimisel võitis aga ülekaalukalt Mihkel Kukk,“ kinnitas ta.

Pekingi olümpiamängudel ainsa Jõgevamaa sportlasena võistelnud Mihkel Kukke esindas tänuõhtul isa Vahur. „Mihkel on praegu Lõuna-Aafrika Vabariigis laagris. Heast uudisest teatasin talle SMSiga,” ütles Vahur Kukk.

Noorsportlastest parimaks tunnistatud Põltsamaa maadleja Henri Kukke sõnul teeb mullustest saavutustest talle kõige rohkem rõõmu Euroopa meistri tiitel.

„Põltsamaal on maadluse tase praegu väga kõrge, sest leidub palju sellest spordialast huvitatud poisse. Oluline osa on selles ka treener Arved Külanurmel, kes oskab anda hea aluspõhja ja meie maadlushuvi tugeva hoida.”

Lisaks maadlusele tegeleb Henri Kukke veel ka jalgpalli, võrkpalli ja sumoga ning enda sõnul võib ka kuuli tõugata või ujuda. „Mõistagi on raske mitmes valdkonnas korraga parim olla, kuid samas annab üks ala midagi teisele juurde,“ tõdes ta.

Arved Külanurm on Jõgevamaa treeneritest aasta parima tiitli pälvinud juba viiel või kuuel korral. „Iga selline tunnustus sunnib ka ennast rohkem pingutama ja õpilastelt veelgi rohkem nõudma, et nende tulemused veelgi paremad oleksid,“ ütles treener.

2008. aasta parimaks meeskonnaks tunnistatud spordiklubi Jõgeva Tähe esindusvõistkonna treener, ründemängija Marko Saksing märkis, et tunnustust on meeskonnale omistatud ehk juba kümme aastat järjest. „Möödunud aasta suurimateks kordaminekuteks on esikoht Eesti karikavõistlustel, hõbemedal Eesti meistrivõistlustel  ja püsimajäämine Läti meistriliigas, kus nüüdseks oleme järjest edukamalt mängima hakanud.  Arvan, et  meie püsivas edukuses on väga oluline roll tugeval meeskonnatundel. Meie tuleviku huvides pean aga väga oluliseks, et jätkuks järelkasvu ja võimalikult palju noori saalihokist huvituks,” rääkis SK Tähe juhatuse esimees.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus