Tunnustuse pälvis 14 aktiivset noort

Jõgeva vald tunnustas aktiivseid noori, kes on panustanud oma kodukoha noorsootöösse. Viiest valla noortekeskusest pälvis tunnustuse neliteist noort.


Tunnustamissündmus korraldati sel aastal teist korda. Jõgeva vallavanema Enn Kure hinnangul juhivad aktiivsed noored ja nende juhid omavalitsuste tähelepanu noortekeskuse tegevuse vajalikkusele. Vallas tegutseb viis noortekeskust, kus on loodud võimalused mitmekesiseks tegevuseks. Vallavolikogu esimees Tiit Lääne kiitis tublisid noori ja noorsootöötajaid, kelle tegevust on üle Eesti märgatud.  

Et küla lastel oleks hea olla

Laiuse noorsootöötaja Kadri Allas esitas tunnustamisele õed Amanda ja Samantha Lõhmuse. “Õed Lõhmused on noortekeskuse püsikliendid ja alati olemas, kui neid vajatakse, rääkis Kadri. Tubli projektikirjutajana pälvis tunnustuse Kaisu Saag, kes on noorsootöötaja sõnul “noortekas” nagu kirss tordil. Siimusti noorsootöötaja Laidi Grauen tõi sel aastal esile Kelly Tõnissoni, kes korraldas valla noortele seitse uhket pidu, ja Gelina Tõnissoni, kes kirjutas projekti, millega noored remontisid ära Siimusti noortekeskuse esiku. Kuremaa noorsootöötaja Triinu Palmiste esitas tunnustamiseks Kaari Tõnuristi. Triinu sõnul on Kaari teinud suuri edusamme.  Samarah Siimon Kuremaalt on aga nii suur noortekeskuse fänn, et kui Triinu puhkab, kutsub ta oma ema keskusse, et saaks seal olla. Eveli Pigo on Kuremaa noortekeskuses  Triinu parem käsi ning aitab seal, kus vaja.

Jõgeva aleviku tublimad noored on Janeliis Mattis, Tuuli Tiidor ja vabatahtlik Allan Naumov. Aleviku noorsootöötaja Kertu Soonbergi sõnul on Janeliis keskuse kõige tihedam külastaja. Tüdruk on igal üritusel olemas, aitab korraldada ja pärast koristada. Tuuli käib  hoolega üritustel ja on hea fotograaf. Allan parandab aga rõõmuga kõik katkised asjad.

Vaimastvere noorsootöötaja Eveli Leego esitas tunnustamisele kolm sealset noort. 17aastane Nantido Päärand on noortekeskuses nii tehnik kui remontija, tegeleb juhtmete, heli ja valgusega. Eveli rääkis naerdes, et kui poiss koolist nädalavahetuseks koju tuleb, uurib ta kohe, mida on vaja teha. Nantido sõnul käib ta noortekeskuses selle avamisest alates, juba kümme aastat. “Mulle meeldivad noored ja noorsootöö, tahan luua keskkonna, kus nii õpilaskodu kui ka küla lastel on hea olla,” lausus noormees. Tehnikahuvilise poisi unistus on hakata siin tehnikaringi tegema. Nantido õpib Järvamaa kutseõppekeskuses põllumajandust. “Neid kaht valdkonda saab siduda. On võimalik läbi viia ühiseid projekte või maa ja linna noortevahetusi,” tõi ta näiteid. Noormees nentis, et põllumajanduses on alguses raske läbi lüüa. Tuleb õppida ja praktiseerida. Eesmärk on ikka maaülikoolis mehhanisaatoriks õppida, et osata traktoreid ja teisigi põllumasinad parandada. Nantido on juba väikesest peale traktoritega sõber. “Mul on päris palju sõidutunde ja tean, mis masina sees toimub,” sõnas ta.

Projektide kirjutajad ja eestvedajad

Noortel on hea tunne, et Eveli on neid märganud. “Ma olen alati valmis, teen kõike, mis Eveli ütleb,” kinnitas Cerle Siim Vaimastverest.  Eveli lisas, et Cerle on tubli ja aktiivne, kes tahab teiste noorte heaks tegutseda. Sarnaselt Nantidole on temagi suur põllumajandushuviline. “Terve mu suguvõsa tegeleb sellega. Vanaisa on minu suur eeskuju ning kõige parem inimene minu elus. Ta on mulle kõike õpetanud, ka traktoriga sõitmist,” rääkis ta. 14-aastane tüdruk maatööd ei karda, sest on juba väiksest peale sellega kokku puutunud. Cerlele meeldib „noortekas“ käia, sest seal saab vaba olla, ei pea väikeste õdede ja vendade eest hoolitsema.

Vaimastvere aktiivsete noorte seas on ka Dana-Ly Raja, kes on “noortekas” projektide kirjutaja ja eestvedaja. Sel aastal pani 15aastane tüdruk oma meeskonnaga kirja kolm projekti. Nii said noored külastada seiklusparki ja ka kinno minna. Dana-Ly rääkis, et on kaks aastat projekte kirjutanud. “Mulle meeldib, et noored saavad koos olla, selle asemel et oma telefonides suhelda,”  rääkis tüdruk.  

Tunnustussündmusel tänati ka noorsootöö toetajat Jüri Morozovit, tänu kellele said valla noortekeskused raha uue inventari soetamiseks ning noored said kirjutada kümme omaalgatusprojekti ja need ka ellu viia.

Jõgeva vald tänas tublisid noori ja nendega tegelejaid piduliku õhtusöögiga Kantkülas Veski külalistemajas.

Tunnustati Jõgeva valla noori

Siimusti noortekeskus – Kelly Tõnisson ja Gelina Tõnisson

Jõgeva aleviku noortekeskus – Tuuli Tiior, Janeliis Mattis, Allan Naumov

Kuremaa noortekeskus – Evelin Pigo, Samarah Siimon, Kaari Tõnurist

Laiuse noortekeskus – Kaisu Saag, Amanda Lõhmus, Samantha Lõhmus

Vaimastevere noortekeskus – Nantido Päärand, Cerle Siim, Dana-Ly Raja

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus